Про «дощ» із застиглих ігуан

Про «дощ» із застиглих ігуан
Жителів Флориди попередили про «дощ» із застиглих ігуан

У ніч на середу температура в штаті Флорида (США) опустилася до рекордно низького рівня -1 °C. Тому метеорологічна служба штату попередила жителів, що вулиці міст можуть всипати застиглі ігуани.

Ігуани були завезені до Флориди з півдня. Початковий ареал проживання цих тварин – південь Бразилії, Мексика і Парагвай. Ці ящірки погано переносять низькі температури і при 4 °C впадають в заціпеніння.

В середу вранці температура у Флориді опустилася якраз до чотирьох градусів. Метеорологи побоюються, що зелені ящірки заціпеніють від низької температури і почнуть падати з дерев.

«Зазвичай ми такого не прогнозуємо, але не дивуйтеся, якщо ігуани ввечері, коли температура впаде до нуля за Цельсієм, попадають з дерев», – написала Метеорологічна служба Майамі в Твіттері.

Звичайна середня температура в січні на півдні Флориди становить близько +20 °C (для порівняння, в лютому 1917 року температура в штаті знизилася до -3 °C – це був абсолютний мінімум за всю історію спостережень в Майамі).

Ігуана росте в довжину більше метра, може важити до 8-9 кілограмів. Нижче +5 °C ігуани ціпеніють, їх метаболізм сповільнюється, але вони ще дихають, навіть якщо здаються неживими.

Втім жителі штату не надто переймаються перспективою «дощу» з заціпенілих ящірок. В Твіттері жартують, що в цей день краще не їздити на мотоциклі, і передчувають смішні газетні історії про зіткнення флоридців з рептиліями. «У Флориді дощ йде не кішками і собаками», – іронізує над старим англійським прислів’ям зі значенням «ллє як з відра» користувач uhomeschool.

З тих пір як перших ящірок завезли на територію штату в якості домашніх вихованців, популяція ігуан у Флориді надзвичайно розрослася. І сьогодні екологи вважають, що цей інвазійний вид вже загрожує природному біологічному різноманіттю штату. На початку минулого року комісія зі збереження тварин і морських видів навіть дозволила жителям штату гуманно вбивати ігуан, знайдених на території приватних маєтків.

«Дощ» з ігуан для Флориди теж не новина. В останній раз таке сталося там в 2018 році. Тоді деякі представники цього виду відігрівшись в руках дбайливих флоридців навіть покусали своїх рятівників через стрес, в якому перебували.

Якщо мова зайшла про опади, то чому б не згадати, що не раз під час злив в звітах фіксувалися випадки падіння з неба комах, риб, живих ящірок, жаб та інших дрібних тварин. Метеорологи пояснюють це тим, що торнадо, які під час грози рухаються, захоплюють частину живих істот. Далі шторм переносить їх іноді на велику відстань від початкового місця розташування. Так в канадському Калгарі ще в 1921 році спостерігалося біблійне падіння жаб з небес. Подібний жаб’ячий дощ спостерігався у 2005 році на північному заході Сербії. У лютому 2010-го дощ з риб обрушився на пустелю в Північній території (Австралія) в сотнях кілометрах від найближчих великих водойм. У 2007 році на Луїзіану впали опади у вигляді живих черв’яків.

Але іноді падіння тварин не завжди пов’язані з метеорологією. Так в червні 2012 року в Мельбурні випав «дощ» з овець, але тільки на одній ділянці конкретної розв’язки. Вантажівка, що перевозила 400 овець, сильно нахилилася, і тварини просто стали випадати прямо на трасу внизу. А на острові Англсі (Уельс) в грудні 2019-го на автодорозі знайшли сотні мертвих шпаків.

Очевидці стверджують, що птахи просто замертво падали з неба. Поліцейські припускають, що птахи загинули при мурмурації (скоординований політ величезної зграї, коли з птахів в повітрі утворюються мінливі об’ємні фігури). Вважають, що зграя шпаків під час такої мурмурації полетіла вниз, а потім різко змінила напрямок, тому частина птахів не встигла злетіти вгору і вдарилася об землю.

Про «дощ» із застиглих ігуан
Орнітологи збирають мертвих птахів для розтину

Бувають в наш час і неприродні опади – у серпні минулого року вчених здивував пластиковий дощ в Скелястих горах штату Колорадо. Тоді американські фахівці з подивом виявили, що 90% дощової води містять пластикові домішки. Причому мікрочастинки пластику були знайдені в зібраній дощовій воді не тільки неподалік від населених пунктів, але і в важкодоступних місцях на кшталт Скелястих гір, на висоті близько 3160 метрів.

Точне походження домішок невідоме, але найбільше нагадують вони обривки синтетичних волокон, що широко використовуються в текстильній промисловості. Найчастіше зустрічалися сині і блакитні волокна, але були і мікрочастинки інших кольорів – червоного, зеленого, золотистого, срібного та фіолетового.

Про «дощ» із застиглих ігуан
Неприродні опади

Залишити коментар