Про електромобіль-аватар

Про електромобіль-аватар
Перший електромобіль-аватар, представлений Mercedes

На виставці електроніки CES 2020 Mercedes-Benz представила новий прототип електромобіля, який ідеально вписується у всесвіт фантастичного фільму «Аватар», друга частина якого вийде на екрани в 2021 році. За словами компанії, концепт Vision AVTR – це злиття людини, природи і техніки.

Про електромобіль-аватар
Концепт Vision AVTR

У Mercedes-Benz відзначають, що на створення естетики автомобіля їх надихнули симбіотичні відносини героїв фільму.

Про електромобіль-аватар
Електромобіль-аватар

Новий Mercedes може управлятися з обох сторін. За заявою розробників, в верхній частині Vision AVTR розташовано 33 «біонічних клапани», які здатні рухатися і комутувати з зовнішнім світом.

Особливістю Vision AVTR є окремий привід на кожне колесо, завдяки чому новий транспорт може рухатися не тільки стандартно, але й в сторони під кутом 30 градусів. Інженери відзначають, що ця функція автомобіля нагадує «ходу краба» і може бути корисною при парковці машини в мегаполісах.

Новий електромобіль оснащено органічною акумуляторною батареєю на основі графену, яка легко піддається вторинній переробці. За заявою компанії, запас ходу на одному заряді складає близько 700 км.

Про електромобіль-аватар
Електромобіль-аватар від компанії Mercedes

Новий Mercedes багато в чому відрізняється від звичайних автомобілів. Наприклад, електромобіль не обладнано кермом і педалями. Їх замінює біометричний блок управління на головній панелі. Для запуску машини водієві потрібно лише покласти на нього руку, після чого система зчитує дані дихання і серцебиття, після чого автоматично заводиться. Цікаво, що підсвічування панелі пульсує синхронно з серцебиттям водія, що, на думку представників компанії, створює особливе єднання автомобіля і людини.

Керування автомобілем відбувається за допомогою жестів. Меню, яке проектує елементи на руку, представлено на спеціальному дисплеї перед водієм. Доступ до меню є не тільки у водія, але і у всіх пасажирів, але з різним набором функцій.

Про електромобіль-аватар
Електромобіль-аватар Mercedes

Інтер’єр Vision AVTR виконаний з поновлюваних матеріалів. Зокрема, сидіння зроблені з екошкіри «Dinamica» і дерева Karuun.

У підсумку, Mercedes-Benz VISION AVTR був самим незвичним концептом виставки. І в компанії вважають, що в майбутньому повноцінний симбіоз водія і транспортного засобу стане реальністю.

Що ви думаєте з цього приводу, напишіть в коментарях.

Залишити коментар