Категорії
Міста, країни, люди

Про кістку з орнаментом епохи плейстоцену

У землях Нижньої Саксонії (на півночі Німеччини) знайшли оздоблену орнаментом кістку гігантського оленя. Виробу 51 тисяча років, про що повідомляє DW. Припускають, що зробили його неандертальці – викопний вид людини верхнього плейстоцену, що населяв Європу та західну Азію у 230 000-27 000 роках до н. е.

За результатами досліджень, опублікованих в журналі Nature Ecology and Evolution, науковці дійшли висновку, що когнітивні навички неандертальців були більш розвиненими, ніж вважали раніше.

Фахівці з лабораторії в університеті Кіля за допомогою радіовуглецевого датування з’ясували, що вік обробленої кістки гігантського оленя – 51 тисяча років. Йдеться про фалангу вимерлого представника роду Megaloceros giganteus. Знайдена кістка (6 см завдовжки і 4 см завширшки) має шість насічок.

Вже дізналися, що орнамент був нанесений на варену кістку – дослідники прийшли до цього висновку, провівши експерименти з кістками сучасних представників великої рогатої худоби.

На думку науковців, щоб кам’яними знаряддями вирізати на розм’якшеному матеріалі візерунок, неандертальцю для обробки вареної кістки знадобилося близько півтори години. Знахідка доводить, що неандертальці вже тоді мали абстрактне мислення – саме воно і є передумовою для об’єднання окремих ліній в єдиний орнамент.

На сьогодні вже було відомо, що неандертальці вміли майструвати, однак знайдені раніше предмети (зброя, фігурки ручної роботи) і наскальні малюнки відносяться до більш пізньої епохи.

Залишити відповідь