Категорії
Різне

Про конкурс на розробку житла на Марсі

Аерокосмічне агентство NASA підвело підсумки свого конкурсу Mars Habitat Challenge, який проводився ще з 2015 року. Учасникам конкурсу необхідно було представити найкращі концепції створення марсіанських колоній. У фінальний етап конкурсу пройшли три команди. Переможцем стала архітектурна компанія AI Space Factory, яка представила свою концепцію житла MARSHA – це 15-метрові капсульні бази з базальтового композиту, який можна отримати з марсіанських ресурсів. Зведення об’єктів бази має на увазі використання технології 3D-друку.

Концепція передбачає адаптування дизайну в залежності від вимог учасників місії Mars, для яких NASA і проводила конкурс.

Нью-Йоркській компанії вдалося обійти 60 учасників конкурсу, в рамках якого американське аерокосмічне агентство сподівалося почерпнути для себе ідеї розробки надійних космічних жител, які можуть знадобитися під час довгих місій в дальній космос.

Представлений дизайн бази MARSHA був розроблений з урахуванням особливостей марсіанського середовища, проте в цілому концепція передбачає адаптивність в залежності від вимог до того чи іншого середовища. Єдиною умовою було створення внутрішнього саду, де колонізатори змогли б гуляти, насолоджуючись чистим і свіжим повітрям.

Компанія створила невеликий прототип з інноваційної суміші базальтового волокна і рослинного пластика. NASA протестувало матеріали на міцність, вогнестійкість і захист від деформацій і прийшло до висновку, що даний концепт істотно міцніше і надійніше, ніж варіанти, представлені іншими учасниками змагання.

На відміну від більшості інших представлених робіт концепт MARSHA пропонує зведення вертикальної споруди з кількома рівнями. Внутрішній простір кожного рівня позначено підлогою та стелею. В цілому сучасна концепція інтер’єру і грамотно організоване освітлення дозволило виділитися цьому концепту на тлі інших.

Засновник і виконавчий директор компанії AI SpaceFactory Девід Малотт розповів про те, що основним акцентом в розробці цього концепту було бажання створити в адаптивному навчальному центрі структуру, здатну протягом багатьох років витримувати суворі умови середовища на інших планетах.

«Ми розробили ці технології для космосу, але вони здатні змінити наше уявлення про те, як можна було б будувати будинки і тут, на Землі. Використовуючи натуральні, біорозкладні рослинні матеріали ми зможемо істотно скоротити відходи будівельної промисловості у вигляді бетону, що не переробляється», – прокоментував Малотт.

Про конкурс на розробку житла на Марсі
Будинок на Марсі
Про конкурс на розробку житла на Марсі
Марсіанське житло в середині
Про конкурс на розробку житла на Марсі
Інтер’єр марсіанської будівлі
Про конкурс на розробку житла на Марсі
Марсіанське житло, кухня-кабінет
Про конкурс на розробку житла на Марсі
Марсіанське житло, спальне приміщення
Про конкурс на розробку житла на Марсі
Марсіанські будівлі

Залишити відповідь