Категорії
Різне

Про краплі, які відновлюють зір

Кожен третій європеєць страждає від короткозорості. Чи можете ви уявити, що зовсім скоро окуляри для корекції зору перестануть користуватися попитом? Як повідомляє Demotivateur, ізраїльські вчені винайшли очні краплі, які допоможуть відкоригувати зір.

Вчені вже вдало протестували краплі на свинях і результати досліджень перевершили всі очікування. Краплі показали високу ефективність у боротьбі з короткозорістю і далекозорістю. В тому числі, за словами вчених, краплі зможуть замінити мультифокальні лінзи.

Зазвичай при порушенні зору людина, щоб нормально бачити, змушена постійно носити окуляри або контактні лінзи. На сьогодні існує ще одне перманентне вирішення цієї проблеми – рефрактивна хірургія, яка коштує досить дорого і може мати ускладнення.

Нові очні краплі, створені за допомогою передових нанотехнологій, успішно пройшли серію випробувань і довели свою ефективність при лікуванні короткозорості і далекозорості. У розробці ліків нового покоління взяли участь провідні офтальмологи єрусалимської лікарні «Шеарім Цедек», а також дослідники з Університету імені Бар-Ілана.

За словами вчених, нанокраплі успішно справляються з порушеннями зору, причиною яких стало пошкодження рогівки, а в майбутньому зможуть замінити собою мультифокальні окуляри.

Ось як це працює: спочатку вимірюється гострота зору пацієнта, потім за допомогою лазера на рогівку ока наноситься особливий малюнок, і тільки після цього застосовуються краплі.

Крихітні позначки допомагають синтетичним біосумісним наночастинкам в складі крапель модифікувати потрібні місця на рогівці, щоб змінити траєкторію світла, що проходить через неї, і тим самим скоригувати зір.

Нанокраплі запатентовані як оригінальний винахід. Були успішно протестовані на тваринах, але на цей момент поки що не застосовуються в клінічній практиці. Вченим ще належить з’ясувати, чи дійсно нанокраплі абсолютно нешкідливі для людини, а також як часто і в якому дозуванні їх потрібно застосовувати, щоб досягти стійкого терапевтичного ефекту.

В кінці року планується провести перші випробування на людях.

Залишити відповідь