Категорії
Різне

Про міні-Місяць

У Землі з’явився ще один супутник: що відомо про міні-Місяць.

Про міні-Місяць
Діаметр міні-Місяця – від 1,9 до 3,5 м.

Незвичайний астероїд став невеликим супутником Землі – міні-Місяцем. Небесний об’єкт було внесено в каталог під назвою 2020 CD3, передає FaceNews.ua.

З мільйона відомих астероїдів це тільки другий, виявлений на орбіті нашої планети, тому, за словами астронома Kacпера Вежчоса, це відкриття є дуже важливим.

Про міні-Місяць
«Другий Місяць» помітили за допомогою телескопа Catalina Sky Survey, який розташований в Арізоні (США).

Астероїд 2020 CD3 був захоплений гравітаційним полем Землі близько 3 років тому, але його помітили тільки 15 лютого. Через десять днів Центр малих планет опублікував підтверджене відкриття.

Вчені описали об’єкт як «тимчасово захоплений» і назвали вірогідним міні-Місяцем. Діаметр небесного тіла – від 1,9 до 3,5 метрів (приблизно як автомобіль), в припущенні альбедо як у астероїда C-типу, і може відноситися до групи Амурів.

Астероїд 2020 CD3 має широку овальну орбіту і обертається навколо нашої планети приблизно за 47 днів.

Відзначимо, що з 2006 по 2007 роки у Землі вже був подібний супутник – навколоназемний астероїд 2006 RH120. Він зробив тільки кілька обертів навколо Землі, після чого був викинутий назад в Сонячну систему.

Нинішній астероїд 2020 CD3 вийшов на геоцентричну орбіту приблизно 3 роки тому. Очікується, що в квітні це невелике небесне тіло також зійде з орбіти і відправиться далі подорожувати просторами Космосу.