Категорії
Міста, країни, люди Різне

Про найдовший у світі паркан

В Австралії знаходиться найдовший у світі паркан. Паркан побудували, щоб собаки динго не могли проникати на найбільш заселену територію Австралії. Вздовж паркану курсують патрулі, які відновлюють проломи в паркані і відловлюють диких собак динго, які змогли подолати перешкоду.

Динго (Canis lupus dingo) – австралійський підвид вовка, єдиний не сумчастий ссавець-хижак в Австралії. Прибув до Австралії десь 3500-4000 років тому. Динго тісно пов’язані з культурою аборигенів Австралії, які часто включали їх до свого фольклору як брехливих та злісних істот, здатних знищувати все навколо. Після прибуття європейців популяція динго в Австралії спочатку збільшилася завдяки інтродукції кролів та овець, але зараз їх популяція вже під загрозою зникнення через змішування з іншими породами псів. Динго полювали на овець, тому ловили цих хижаків капканами, відстрілювали і труїли (в кінці XIX ст. в одному Новому Південному Уельсі фермери щорічно витрачали на боротьбу з дикими собаками динго кілька тонн стрихніну).

Коли цих заходів виявилося недостатньо, в 1880-х розпочали будівництво величезного сітчастого паркану, що відгороджує ділянки овечих пасовищ в південному Квінсленді, щоб захистити худобу від динго, а пасовища від кроликів. Основне будівництво закінчили в 1885 році.

І вже в 1960-х роках окремі секції огорожі були з’єднані. Утворився бар’єр, що переривався тільки в місцях перетину шосейних доріг.

Про найдовший у світі паркан
Найдовший паркан світу

На сьогодні огорожа простягнулася на відстань 8 500 км – від міста Тувумба в Квінсленді до Великої Австралійської затоки, відокремлюючи посушливу північно-західну частину Австралії від порівняно родючої. Підтримка огорожі в належному порядку щорічно обходиться штатам Квінсленд, Новий Південний Уельс і Південна Австралія близько 15 млн австралійських доларів.

Залишити відповідь