Категорії
Природа

Про населені планети

Близько половини зірок, подібних до Сонця, можуть мати потенційно населені планети.

З тих пір, як астрономи підтвердили присутність планет біля інших зірок, людство задавалося не раз питанням: скільки з них придатні для життя. За новим дослідженням, що ґрунтуються на даних космічного телескопа NASA Kepler, багато зірок, близьких за температурою до нашого Сонця, можуть мати кам’янисті планети – умова існування рідкої води на поверхні небесного тіла.

Вчені об’єднали отримані дані за 9 років роботи телескопа «Кеплер» виявлених планет і результати досліджень, виконаних телескопом Gaia (Global Astrometric Interferometer for Astrophysics) Європейського космічного агентства, що вимірює енергетичні характеристики зірок. В результаті розрахунків було отримано кілька оцінок кількості придатних для життя планет.

Найконсервативнішою інтерпретацією результатів цього дослідження є близько 300 млн потенційно населених світів в нашій галактиці. Найближчі з таких систем можуть перебувати в межах 20 світлових років від нас.

Ці цифри отримані на підставі оцінки в 7% ймовірності наявності відповідних планет біля сонцеподібних зірок. Середня оцінка набагато більше і становить 50% ймовірності, що означає близько 2 млрд потенційно населених світів.

Після виявлення 2800 підтверджених планет за межами нашої Сонячної системи інформація, зібрана космічним телескопом Кеплер, може послужити важливим джерелом для нових знань про Всесвіт і про наше місце в ньому.

Залишити відповідь