Категорії
Міста, країни, люди

Про Новий океан

Науковці вважають, що через кілька мільйонів років тектонічні плити, що утворюють Африку, розірвуться і розділять континент надвоє.

В одній із найспекотніших точок на Землі є місце, де повільно розколюється цілий континент. Як повідомляє NBC News, в регіоні Афара (один з дев’яти регіонів Ефіопії) Нубійська, Сомалійська та Арабська тектонічні плити повільно віддаляються одна від одної, поступово формуючи новий океан.

«Ми бачимо, що починає формуватися океанічна кора: вона відрізняється від континентальної кори своїм складом і щільністю», – зазначив аспірант Університету Лідса Крістофер Мур.

Як відбувається такий тектонічний розрив? Плити Землі постійно переміщаються, але вчені ще не знають, що саме змушує ці три тектонічні плити віддалятися одна від одної.

Сьогодні є найпопулярнішою теорія, відповідно до якої масивні, розпечені породи земної мантії пузиряться саме у точці, де зустрічаються ці три плити, проте вчені підкреслюють, що подібні ідеї важко довести.

Нові супутникові дані допомагають дослідникам краще зрозуміти цю трансформацію процесу:

«За допомогою GPS ми можемо вимірювати швидкість руху до декількох міліметрів за рік. У міру того, як ми отримуємо все більше і більше вимірів від GPS – ми можемо отримати набагато більше уявлень про те, що відбувається», – прокоментував один з геологів Кен Макдональд.

Вчені припускають, що Новий океан в районі Африки з’явиться через 5-10 мільйонів років.

Нагадаємо, що кілька днів тому від льодовика в Антарктиді відколовся айсберг розміром з Лондон: айсберг площею 1270 квадратних кілометрів відколовся від шельфового льодовика Бранта, товщиною льодяна скеля – б150 метрів. Це відбулося майже через десять років після того, як вчені Британської антарктичної служби (BAS) вперше виявили збільшення великих тріщин в льоді.

Джерело