Про пращура всіх курей

Про пращура всіх курей
Давні кури

Нещодавно на кордоні у кар’єрі між Нідерландами та Бельгією знайшли рештки стародавнього птаха, який може бути пращуром земних курей. Кури походять від динозаврів, проте вчені ще й досі не мають чіткої відповіді, як саме ці тварини перетворилися на сучасних птахів, яких тепер ми бачимо.

Птаха назвали Asteriornis maastrichtensis на честь Астерії (представниця давньогрецької міфології, яка рятуючись від переслідувань Зевса, перетворилася на перепілку, а потім впала в море). Як вважають науковці, стародавній птах мешкав на цій території майже 67 млн років тому (саме перед тим, як астероїд знищив динозаврів). По знайденим залишкам вчені планують дізнатися, якими були предки сучасних курей і як з плином часу відбувалася еволюція цих істот.

Про пращура всіх курей
Дзьоби, лапи, камуфляж. Як тварини адаптуються до життя?

«Цей унікальний зразок ми назвали диво-птахом, – сказав доктор Даніель Філд з Кембриджського університету. – Це єдиний майже цілий череп давнього птаха, який зберігся з епохи динозаврів, що може нам розповісти досить багато про ранню еволюцію птахів».

Про пращура всіх курей
Дзьоб стародавнього птаха

Стародавній птах важив трохи менше 400 грамів. Науковці вважають його предком сучасних курей, качок та іншої птиці.
В ті часи ця частина Європи була мілководним морем, а природні умови були схожі на сучасні тропічні пляжі. Птах мав довгі стрункі ноги, тому припускають, що жив він на березі водойми.

Рештки давнього птаха, які нещодавно виявили, добре збереглися. І, як передбачають вчені, знахідка допоможе заповнити деякі прогалини науки.

«Птахи є помітною групою тварин, і тому ця знахідка насправді є дуже важливою для палеонтологів та еволюційних біологів в пошуках відповідей на поставлені питання», – сказав доктор Філд.