Про робота-птицю

Про робота-птицю
У EPFL розробили птахоподібного дрона зі змінною геометрією крила та хвоста.

Інженери розробили робота-птицю з опереними крилами та хвостом, що наділяє його безпрецедентною маневреністю.

Безпілотник наступного покоління розроблений співробітниками лабораторії інтелектуальних систем федеральної політехнічної школи Лозанни в Швейцарії під керівництвом Даріо Флореано.

Науковці дослідили форму і поведінку крил та хвоста яструба великого під час польотів і використали ці дані для створення дрона з аналогічними характеристиками.

Про робота-птицю
Яструби, щоб виконати в польоті бажану дію (будь-то швидка зміна руху при полюванні в лісі чи стрімка атака на відкритій місцевості або вільне ширяння в повітрі для економії енергії), використовують одночасно крила і хвіст.

В конструкції нового робота запозичені принципи маневрового польоту хижого птаха. Також підтверджується біологічна гіпотеза, що хвіст зі змінною формою грає важливу роль під час крутих поворотів, швидкого зниження швидкості і уповільнення в польоті.

Створений літальний апарат за своїми характеристиками знаходиться десь по середині між крилатими літаками і квадрокоптерами. Він може літати довго як літак, але при цьому такий же маневровий як квадрокоптер. Така комбінація функцій особливо корисна під час польоту в лісі або в місті між будинками.

Через велику під час руху кількість можливих конфігурацій оперення крил та хвоста керувати цим дроном не просто. Щоб повною мірою використовувати можливості безпілотника команда розробників планує включити в систему польотом штучний інтелект. Це дозволить апарату літати в напівавтоматичному режимі. Дослідження команди опубліковано в журналі Science Robotics.

Залишити коментар