Про штучне «сонце» Китаю

У китайському місті Хефей для імітації процесу ядерного синтезу з 2006 року йде розробка штучного «сонця», за допомогою якого натуральне Сонце згенерує енергію.

Щоб отримати альтернативне і безмежне джерело енергії, вчені розігрівають плазму до рекордних температур всередині спеціальної камери, під назвою токамак. У листопаді дослідникам вдалося розігріти плазму до 100 мільйонів градусів Цельсія, і тепер стало відомо, що китайське «сонце» планують повністю добудувати вже в 2019 році.

Токамак носить назву EAST, і є модифікованою версією експериментального пристрою HT-7, протестованого ще в 1994 році. За словами чиновника Китайської національної ядерної корпорації Дуань Сюру, вже зовсім скоро пристрій зможе досягти віхи в іонній температурі і його будівництво можна буде вважати завершеним. Після цього людство зробить ще один з найбільших кроків до необмеженого джерела чистої енергії.

Плазма штучного «сонця» буде в 7 разів гарячіше справжньої зірки. Якщо ця мета дійсно буде досягнута, новий пристрій стане надійним шаблоном для створення термоядерних реакторів, які забезпечать нашу планету альтернативною енергією. Китай готовий заради досягнення цієї мети закрити очі й на те, що підтримка токамака обходиться в 15 000 доларів на день.

Залишити відповідь