Про скарби Азовського моря

Про скарби Азовського моря
Краєзнавці Запорізької області розповіли про скарби Азовського моря

За версією мелітопольських краєзнавців, дно Азовського моря рясно усіяне шматками збитих у роки Другої світової війни кораблів та літаків. Таких об’єктів сотні. Два-три занурення – і водолази повідомляють про ще одну знахідку.

Учасники підводної пошукової експедиції «Невідомий Азов-2011» виявили на дні Азовського моря пароплав часів Другої світової війни, який затонув в 1941 році. В архіві повідомили, що судно, побудоване ще в XIX ст., не призначалося для військових операцій, але в боях за Крим використовували все, що трималося на плаву.

На борту радянського пароплаву «Пінай» було біля 100 десантників для висадки в Криму, але, найімовірніше, десантна операція була невдалою. З дна моря підняли зіпсовані корозією металеві предмети, за якими точно вдалося визначити, який саме корабель затонув. Двадцяти учасників цієї експедиції, що займаються пошуком, досліджено лише невелику частину судна. Пошуки продовжуються. І поки що є шанс дізнатися про долю десанту, який перевозило судно, що потонуло в морі 70 років тому.

Залишити коментар