Про таємницю найближчої наднової зірки

Про таємницю найближчої наднової зірки
Наднова SNR B0049-73.6. Хвилі світла, які побачила обсерваторія «Чандра» пофарбовані на зображенні в фіолетовий колір

Використовуючи дані, отримані завдяки Рентгенівській обсерваторії «Чандра», що належить аерокосмічному агентству NASA, вчені змогли вивчити прилеглу до нас наднову SNR B0049-73.6. Дослідження допомогли більше дізнатися не тільки про цей об’єкт, але і поповнили скарбничку загальних знань про об’єкти цього класу, які з’явилися у Всесвіті не один мільйон років тому.

Наднова зірка SNR B0049-73.6 розташована приблизно в 200 тисячах світлових років в Малій Магеллановій Хмарі – найближче сузір’я до нашої галактики (Чумацький Шлях). Маса Малої Магелланової Хмари становить всього 7 мільярдів мас нашого Сонця, а радіус – близько 7 тисяч світлових років. Об’єкт крихітний, в порівнянні з радіусом Чумацького Шляху в 120 тисяч світлових років.

Закінченої теорії наднових зірок поки не існує, проте астрофізики вважають, що наднові утворюються тоді, коли ядра зірок вже не в змозі підтримувати процес ядерного синтезу. Коли це відбувається, ядро ​​зірки вибухає і звільняється гігантський обсяг матерії та енергії в навколишній простір Космосу. І що цікаво, завдяки останнім спостереженням ця гіпотеза отримала своє підтвердження. Крім того, вчені зібрали дані на довжині хвилі 2 мікрон (в червоному, зеленому і синьому кольорі).

Залишити коментар