Категорії
Різне

Про твердий матеріал з найнижчою теплопровідністю

Дослідники створили новий твердий матеріал з надмалою (як у повітря) теплопровідністю серед будь-яких інших неорганічних твердих речовин.

Команду науковців, яким вдалося розробити унікальну надрешітку Bi4O4SeCl2, очолив професор з університету Ліверпуля Метт Розінські.

Особливості отриманого матеріалу. Спочатку автори, щоб з’ясувати, як саме відбувається передача тепла в кристалічних решітках вісмуту, досліджували два утеплювачі на основі вісмуту – BiOCl і Bi2O2Se.

Далі вчені з’єднали обидва матеріали в загальну шарувату структуру саме так, щоб зберегти розташування їхніх атомів, чим забезпечили сповільнення передачі тепла з цих шарів. Унаслідок цього нова надрешітка тепер має найнижчу теплопровідність серед твердих тіл.

За словами науковців, вони очікують, що за фізичними властивостями новий матеріал буде щось середнє між двома вихідними.

В точно продуманій комбінації теплоізоляторів Bi4O4SeCl2 коефіцієнт теплопровідності дорівнює лише 0,1 Вт/(K*м) при кімнатній температурі, що куди нижче ніж у обох вихідних матеріалів.

Для порівняння, теплопровідність у металів ця цифра сягає десятків і сотень Вт/(K*м), у води – 0,6, у повітря – 0,02.