Про тимчасовий захист від коронавірусу

Про тимчасовий захист від коронавірусу
Середній інкубаційний період для коронавірусу COVID-19 тепер становить близько п'яти днів. Майже у 97,5% людей симптоми захворювання проявляються протягом 11,5 днів після зараження. Отримані дані підтверджують попередні оцінки і виправдовують необхідність 14-денного карантинного періоду.

За результатами нових досліджень даних 365 000 осіб, проведених в Британії з червня по вересень, кількість антитіл до COVID-19 за 3 місяці зменшилася майже на 26%.

Науковці через зменшення виявлених антитіл у населення заявили про ймовірне зниження імунітету та зростання ризику повторного інфікування, а також відповідно до минулих досліджень припустили, що імунітет до коронавірусу може протягом 6-12 місяців від моменту зараження зменшуватися.

«Це масштабне дослідження вказує, що частина людей, у яких були виявлені антитіла до захворювання, з часом зменшується, – підкреслює співавторка досліджень Гелен Уорд. – Але ми ще остаточно не знаємо, на скільки збільшується ризик повторного ураження для таких осіб, тому дуже важливо, щоб усі дотримувались встановлених правил поведінки і зменшували ризик для себе та інших».

На початку спостережень приблизно у 6% досліджуваних знаходили антитіла до коронавірусу. У вересні ця кількість зменшилася до 4,4%, але дослідження ще має пройти рецензування. Також науковці заявили, що наявність антитіл не є обов’язковим захисним фактором до коронавірусу.

«Позитивний аналіз на наявність антитіл не означає, що у вас є 100% імунітет до COVID-19, – говорить співавтор дослідження Пол Еліот. – Ще залишається невідомим, який саме рівень імунітету надають антитіла, або чи не є такий імунітет взагалі тимчасовим».