Категорії
Міста, країни, люди

Про виробництво кисню на Марсі

Хіміки з Вашингтонського університету досліджують альтернативний спосіб виробництва кисню на Марсі.

Для забезпечення запланованих марсіанських експедицій киснем фахівці розробляють технології його вилучення з місцевої сировини. Раніше була запропонована методика виробництва кисню з вуглекислого газу.

Експеримент, названий MOXIE, буде проведено на спеціальній установці масою 17 кг, змонтованій на марсоході «Персеверанс».

Нове дослідження, проведене в Університеті Сент-Луїса (St. Louis University), засноване на можливості отримання цієї критично важливої речовини з насиченого розчину перхлорату, який, як припускають вчені, є у великих кількостях під поверхнею в північному полярному регіоні Марса.

Інженери побудували пристрої для електролізу марсіанських перхлоратів. У ньому використовується платина-вуглецевий катод і свинцево-рутенієвий кисневий анод, розроблений дослідниками раніше.

Хіміки приготували розчин перхлорату магнію. Випробування проводили при температурі мінус 36 градусів за Цельсієм, щоб наблизити умови експерименту до реальних. Рідина протікала через пристрій, розщеплюючись на кисень на аноді і водень на катоді.

Про виробництво кисню на Марсі
Виробництво кисню. Перхлорат магнію – Mg (ClO4) 2 – сильний окислювач, при змішуванні з органічними речовинами утворює вибухові суміші чутливі до удару.

Продуктивність цього нового пристрою в 25 разів більша ніж у MOXIE. Розробка ще повинна пройти довгострокове стрес-тестування, щоб остаточно переконатися, що продуктивність апарату з часом не знижується і він є надійним.