Про знайдене в Єгипті «Золоте місто»

У Єгипті в Луксорі знайшли руїни стародавнього міста, якому біля 3 тисячі років. Це найбільше стародавнє поселення, знайдене у цій країні археологами.

Про знайдене в Єгипті «золоте місто»
Місто, якому приблизно три тисячі років, розкопали у Єгипті, фото Dr. Zahi Hawass.

Побудували «Золоте місто» в період правління Аменхотепа III, діда знаменитого фараона Тутанхамона, про це розповів єгиптолог Захі Гавасс. За словами науковця, йдеться про місто Атон — найбільше стародавнє поселення, яке коли-небудь знаходили у Єгипті. Стародавні руїни виявили одразу через кілька тижнів після початку розкопок у вересні 2020 року.

Місто датується царюванням Аменхотепа III, одного з наймогутніших фараонів Єгипту, що правив з 1391 по 1353 рік до нашої ери. Його також продовжували використовувати фараони Ай та Тутанхамон.

«Загублене місто друге за значенням археологічним відкриттям з часів знайденої могили Тутанхамона», — заявила професорка єгиптології в Університеті Джонса Гопкінса в Балтіморі Бетсі Браян.

За її словами, відкриття надає науковцям можливість «зазирнути в життя древніх єгиптян» часів розквіту імперії.

Про знайдене в Єгипті «золоте місто»
Знайдені артефакти в Золотому місті, фото Dr. Zahi Hawass.
Про знайдене в Єгипті «золоте місто»
Артефакт Голова тварини, знайдений в Луксорі

Під час розкопок знайдено багато цінних артефактів — ювелірні вироби, кольорова кераміка, амулети у вигляді жуків-скарабеїв та цеглини з печатками Аменхотепа III. За словами Захі Гавасса, в знайденому місті продовжують вести розкопки. Археологи сподіваються знайти там гробниці зі скарбами.

Джерело