Категорії
Міста, країни, люди

Проект пересувного міста

Що відбувається з містами, коли закінчуються економічні ресурси? Таке часом трапляється. Прикладом може служити місто Детройт, в якому промисловість перестала приносити дохід, тому жителі поступово роз’їхалися.

Іспанський архітектор Мануель Домінгес (Manuel Dominguez’s) запропонував вихід з такої ситуації, показавши свій проект пересувного міста.

Проект під назвою «Very Large Structure» представляє з себе кочове місто, яке пересувається на величезних гусеницях, повідомляє сайт ArchDaily. Це не просто проект «на словах». Архітектор досить ретельно прорахував всі деталі, в тому числі системи енергопостачання і життєзабезпечення, враховані всі вимоги до металоконструкцій, завдяки яким місто буде існувати. У місті передбачається спорудження різних типів житлових приміщень, виробничих споруд, розважальних і освітніх приміщень, енергетичної станції і невелика злітна смуга.

Проект пересувного міста
Місто-кочівник

Подібний проект, який називався «The Walking City», був запропонований ще в 1964 році британським архітектором-футурологом Роном Ерроном (Ron Herron), але в той час технології не мали можливостей для побудови такого міста. У наш час для будівництва такого міста може знадобитися менше ресурсів, ніж потрібно на спорудження деяких сучасних хмарочосів. Пересуватися місто-кочівник зможе на гусеничних платформах. Подібні платформи використовуються в NASA для перевезення шатлів.

Сам архітектор каже, що не дивлячись на те, що проект «Very Large Structure» може бути створений найближчим часом, його навряд чи будуть реалізовувати. Але як ідея на майбутнє, проект пересувного міста може бути корисним для запобігання появи покинутих міст-примар, які можуть виникнути через труднощі в економічній ситуації.

Також такі міста можуть служити в якості бурильних або гірничодобувних конструкцій, які зможуть виробляти відразу кінцевий продукт. А якщо людям все-таки вдасться колонізувати інші планети, то такі конструкції допоможуть поселенцям вижити в важких космічних умовах.

Залишити відповідь