Категорії
Міста, країни, люди

Проти антитільна мутація COVID-19

Вчені ідентифікували відмінну мутацію SARS-CoV-2, яка, найімовірніше, дозволяла коронавірусу «вислизати» від розпізнавання деякими антитілами, виробленими для боротьби з інфекцією.

Науковий експеримент провели фахівці з Онкологічного дослідницького центру Фреда Хатчінсона в Сіетлі (штат Вашингтон, США), про що написали в журналі Nature. Але підкреслили, що результати ще не отримали експертної оцінки.

В ході дослідження доктор Джессі Блум та його колеги нанесли на карту всі можливі мутації COVID-19, які можуть запобігти зв’язування трьом моноклональним антитілам (тобто розроблених в лабораторії і тих, які вводили пацієнтам під час спеціалізованої терапії).

Відзначається, що мутації коронавірусу зачіпають білковий сегмент, званий рецептор-зв’язуючим доменом, який вірус використовує для проникнення в клітини. В такому домені RBD (субодиниці спайкового білка) вчені виявили одну мутацію, яка змусила вірус уникнути розпізнавання «коктейлем» антитіл. А також кілька інших, які допомогли паразиту втекти від одного з трьох антитіл.

За словами фахівців, деякі з цих мутацій широко поширені у інфікованих людей. Зокрема, одна – в Європі, а інша була виявлена ​​в Нідерландах і Данії в зразках SARS-CoV-2, взятих у норок і людей, які працюють на норкових фермах.