Категорії
Міста, країни, люди

Прихований пляж

Іноді природа приховує найкрасивіші місця. Одним з таких потаємних місць є «прихований пляж» в Мексиці, недалеко від міста Пуерто-Вальярта.

Пляж, розташований на островах Маріетас (Marietas), які в 2008 році були включені ЮНЕСКО до списку найважливіших біосферних заповідників світу.

Прихований пляж
Пляж на островах Маріетас

Такого статусу вони удостоїлися завдяки унікальним печерам, підводним тунелям і біологічному розмаїттю морського світу – в тому числі, дельфінів і рідкісних видів коралів.

Будь-яке втручання людини в екосистему островів, включаючи риболовлю та полювання, категорично заборонено.

Прихований пляж
Прихований пляж в Мексиці

Проте останнім часом широку популярність в цих місцях набуває екологічний туризм, організатори таких турів строго стежать за дотриманням чистоти.

Головною визначною пам’яткою, звичайно ж, є «прихований пляж». За формою він нагадує величезний природний басейн. Піщана частина пляжу знаходиться якраз під отвором, на сонці, а над товщею води нависає невисоке склепіння печери.

За рахунок цього температура тут завжди залишається трохи нижчою, ніж на поверхні, що непогано, враховуючи розташування Мексики, де через близькість екватора річна температура може досягати +40° C.

Прихований пляж
Прихований пляж на Островах Маріетти в Мексиці

Це відмінне місце для дайвінгу та пірнання з маскою, де можна помилуватися рідкісними тропічними рибами, морськими черепахами і кораловими рифами. Незабутні враження дарує спостереження за мантами – гігантськими скатами, що мешкають у водах затоки.

Дістатися в ці красиві місця можна тільки по воді, на орендованому катері. Тому деяка важкодоступність і відокремленість пляжу привертає увагу закоханих пар і просто туристів, які цінують спокійний відпочинок у мальовничих місцях.

Цікаво, що це місце, яке вже зарахували до найбільш незвичайних пляжів світу, має зовсім неприродне походження.

Прихований пляж
Прихований пляж, Мексика (Пуерто-Вальярта)

Печери утворилися від вибухів у результаті військових випробувань, які проводилися в Мексиці ще на початку XX століття.

Лише наприкінці 60-х років, завдяки міжнародним протестам, ініціатором яких став знаменитий дослідник-підводник Жак Ів Кусто, урядом було прийнято рішення надати островам Маріетас статус Національного парку.

Залишити відповідь