Категорії
Міста, країни, люди

Прихований текст на рукописі XV ст.

Студенти знайшли прихований текст XV століття на середньовічному рукопису, що зберігається в архіві графічного мистецтва Cary Graphic Arts Collection.

Студенти Рочестерського технологічного інституту (США) виявили прихований текст на рукопису 15 століття за допомогою системи візуалізації, яку вони розробили на першому курсі. Використовуючи ультрафіолетову флуоресценцію, студенти побачили, що старовинний пергамент з колекції містить кілька шарів тексту.

За часів написання рукопису виготовлення пергаменту було занадто коштовним, тому старий сувій іноді чистили і використовували повторно. Хоча стертий текст невидимий неозброєним оком, хімічний слід початкового письма може бути виявлений з використанням інших областей світлового спектру. Цього разу схований текст, написаний французьким курсивом, вдалося візуалізувати, освітивши пергамент ультрафіолетовим світлом.

Цікаво, що цей пергамент – є частиною більш великої книги, до якої належить щонайменше 29 відомих сторінок, які були досліджені фахівцями, але вони не використовували для цього ультрафіолетові промені.

Відкриття приголомшило зберігача колекції Стівена Гелбрейта, який стверджує, що ці рукописи раніше ретельно проаналізували науковці і нічого не помітили. Зараз манускрипт переданий історикам, які намагаються розшифрувати прихований текст.