Категорії
Різне

Прилад для виробництва чистої енергії

Водневе паливо є одним з найбільш екологічно чистих видів джерел енергії. При цьому отримати його дотепер залишається проблематичним. Тому винахід експертів зі Стенфордського університету, які недавно розробили прилад «Штучні легені», може бути корисним. Нова розробка не допомагає дихати, зате може створювати сировину для виробництва чистої енергії, побічним продуктом якої буде лише вода.

Пристрій, що має безліч спільних рис з нашими легенями, одержав свою назву не просто так. «Коли повітря потрапляє в легені людини, воно проходить через тонку мембрану. Ця мембрана витягує кисень з повітря і направляє його в кров’яне русло. Решта речовин, які не потрібні в даний момент, виводяться назовні. Унікальна анатомічна структура органу робить газообмін дуже ефективним», – пояснюють дослідники.

«Штучні легені», створені вченими зі Стенфорда, являють собою мішечок з товстої пластикової плівки. Крихітні водовідштовхувальні пори покривають зовнішню частину мішка, в той час як наночастинки золота і платини вистилають внутрішню частину плівки. Це потрібно для того, щоб зробити мембрану вибірково проникною. Далі, помістивши в мішечок воду і подавши напругу, пристрій, завдяки вищезгаданим елементам, починає працювати. Причому, якби вчені зробили мембрану плоскою, ефективність, за їхніми словами, впала б на 32%.

«Геометрична форма вкрай важлива в даному випадку. Форма мішка мінімізує утворення бульбашок, які можуть утворюватися і знижувати ефективність процесу генерації енергії», – розповів один з авторів роботи Йю Чуй.

Нові штучні легені не працюють при температурі вище 100 градусів за Цельсієм, тому на даний момент вчені хочуть оптимізувати роботу свого пристрою.

Залишити відповідь