Принтер для друку їжі

Принтер для друку їжі

Нещодавно в рамках конференції Experimental Biology 2018 група вчених з Південної Кореї представила домашній 3D-принтер для їжі, який може друкувати їжу з урахуванням особистих переваг, а також особливостей метаболізму кожної конкретної людини. Дослідники зібрали прилад, який може відтворювати фізичні властивості і нанорозмірну текстуру продуктів харчування, використовуючи для цього поживні порошкові інгредієнти. 

Продуктовий порошок виготовляється за допомогою кріогенного розмелювання сировини, яку подрібнюють при температурі мінус 100 градусів Цельсія. Після цього під впливом тиску, високих температур і води вміст перетворюється в пористу плівку.

Принтер для друку їжі
Принцип роботи 3-D принтера-кухаря

Сам процес «приготування» блюда мало чим відрізняється від вже відомого в нашому житті 3D-друку. «Принтер-кухар» накладає живильні речовини шарами, після чого зверху «друкується» текстура продукту. Коли друк закінчено, продукт готовий до вживання або до подальшої обробки.

За прогнозами фахівців, до 2050 року населення Землі збільшиться до 10 мільярдів чоловік, тому вчені сподіваються, що їхній винахід буде затребуваний у майбутньому. А такий спосіб приготування їжі може багатьох врятувати від голоду, а також зменшити витрати на доставку, зберігання і транспортування продуктів.

За словами Джина-Кью Рі (один з авторів винаходу, доцент кафедри Ewha Womans University), «розробка дозволить створювати харчові продукти з необхідним вмістом поживних речовин і контрольованою швидкістю перетравлення. За допомогою 3D-друку страви можуть бути створені відповідно до потреб і максимально будуть корисними для здоров’я».

Залишити коментар