Категорії
Міста, країни, люди

Принтер для шкіри

Канадські вчені з Університету Торонто розробили портативний 3D-принтер для друку людської шкіри. Принтер для шкіри допоможе лікувати важкі опіки і глибокі рани. Це перший пристрій, який протягом кількох хвилин на місці травми сформує нову тканину.

Кишеньковий портативний принтер нагадує роздавальну стрічку, відміна лише в тому, що замість рулону стрічки застосовуються листи тканини, що складаються з біоматеріалів на основі колагену – білка, який бере участь в загоєнні ран. Біоматеріали проходять по внутрішній стороні кожного листа тканини.

Принтер достатньо компактний, розміром з невелику коробку для взуття, важить менше кілограма. Штучний шкірний покрив допоможе закривати поверхню рани передусім на місці опіків. Цей пристрій також можна використовувати навіть у випадку глибоких уражень, де пошкоджено всі три шари шкірного покриву – епідерміс, сама дерма і підшкірно-жирова клітковина (гіподерма).

Для використання 3D-принтеру не потрібно особливих навичок. Готовий трансплантаційний матеріал не потребує інкубації. Результати випробування технології опубліковано у виданні Lab on a Chip.

Залишити відповідь