Категорії
Міста, країни, люди

Природне диво – озеро Півмісяця в Китаї

Жителі китайського міста Дуньхуан (Dunhuang), розташованого в самому серці пустелі Гобі, мають унікальну можливість споглядати справжній оазис, який по праву можна вважати одним з природних див світу. Це озеро Півмісяця.

Озеро Півмісяця отримало свою романтичну назву завдяки своїй нестандартній формі.

Вода в озері настільки прозора і чиста, що здаля вона нагадує сапфір, загублений в безкраїх просторах пісків.

Озеро Юеяцюань (Yueyaquan) розташоване лише в 6 км на південь від міста Дуньхуан. Поруч з озером вибудувана пагода в традиційному для китайської архітектури стилі. Туристичні компанії розробили безліч маршрутів до озера, мандрівники можуть не тільки помилуватися мальовничим природним пейзажем, а й придбати різноманітні сувеніри прямо при в’їзді в місто.

На жаль, доля озера Півмісяця повторює сумну долю зникаючого Аральського моря. Залишаючись недоторканим протягом двох тисяч років, в останні кілька десятиліть озеро почало поступово зменшуватися в розмірах. Відповідно до вимірів, зроблених в 1960 році, середня глибина озера становила від 4 до 5 м, в найглибшому місці досягає 7,5 метрів. Уже на початку 1990-х років озеро помітно обміліло, його глибина склала 0, 9 м (в максимальній точці – 1,3 м).

Обміління викликало будівництво греблі на річці Данг, через що постраждала екосистема пустелі Гобі, а напрям підземних течій, що підживлювали озеро Юеяцюань, був порушений.

У 2006 році уряд Китаю прийняв рішення про відновлення озера. В районі озера тепер заборонені буріння свердловин і сільськогосподарська діяльність. Також чітко лімітована кількість людей, що постійно проживають на цій території. Влада сподівається, що подібні заходи допоможуть зберегти незвичайне озеро, яке входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Природне диво - озеро Півмісяця в Китаї
Озеро в пустелі Гобі
Природне диво - озеро Півмісяця в Китаї
Озеро Півмісяця (Китай)
Природне диво - озеро Півмісяця в Китаї
Озеро Юеяцюань (Китай)
Природне диво - озеро Півмісяця в Китаї
Пагода на березі озера Юеяцюань
Природне диво - озеро Півмісяця в Китаї
Природне диво Китаю
Природне диво - озеро Півмісяця в Китаї
Озеро Юеяцюань в Китаї

Залишити відповідь