Психологічна фригідність

Психологічна фригідність

Психологічна фригідність (від лат. frigidus – холодний) або статева холодність зустрічається часто. Буває первинна фригідність – сексуальна нерозбудженість молодої жінки, яка тільки почала сексуальне життя, і тимчасова або стабільна вторинна фригідність – раптова або поступова антипатія до статевої близькості.

Причини вторинної фригідності:
– постійна відсутність у жінки оргазму внаслідок недостатньої потенції чоловіка;
– як симптом виникаючої шизофренії або інших психічних захворювань;
– постійна фізична або психічна перевтома;
– наявність тривалого захворювання;
– постійні конфліктні ситуації.

Симптоми: повна відсутність статевого потягу, відсутність потреби в сексуальному задоволенні, повна байдужість до статевого акту. Для вторинної фригідності характерні антипатія і навіть огида до статевого акту.

При частковій фригідності лібідо (від лат. libido – бажання, потяг, сексуальна енергія) знижено до кількісної потреби в сексуальній близькості до декількох разів на рік.

Лікування фригідності тривале і може бути успішним лише за великого бажання самої пацієнтки. В першу чергу необхідно з’ясувати й усунути причину виникнення фригідності.

У випадках вторинної фригідності на тлі аноргазмії гарні результати дає психоеротичні тренування сімейної пари (важливо зазначити, чоловік повинен отримувати поради в делікатній формі і щоб про це не знала дружина, що може викликати у неї відчуття нарочитості).

Жінці призначають:
– вітаміни до 30 днів (токоферола ацетат в поєднанні з ретинола ацетатом або полівітаміни);

– стимулятори центральної нервової системи до 30 днів (настоянки женьшеню, китайського лимонника, елеутерококу або пантокрину);

– гормональні препарати за схемою доцільні при статевому інфантилізмі, порушеннях оваріо–менструального циклу та інших ендокринних захворюваннях;

– фізіотерапевтичні процедури: зрошення піхви мінеральними і морськими водами (сульфідними або вуглекислими), вагінальні грязьові тампони, комбінований висхідний душ, вагінальна дарсонвалізація, ампліпульстерапія, електростимуляція промежини в поєднанні з вагінальним вібромасажем, голкорефлексотерапія.

Залишити коментар