Психологічне айкідо Михайла Литвака

Психолог і психотерапевт Михайло Литвак довгий час працював з пацієнтами, які страждали від різних неврозів, медикаментозно лікував невротичні стани і депресії. Але незначними результатами своєї роботи науковець був незадоволений, тому почав розробляти і застосовувати на практиці нові методи лікування, аутогенні тренування і гіпноз. І домігся приголомшливих результатів.

Михайло Литвак, досліджуючи сферу людських почуттів і взаємовідносин, прийшов до методу психологічного айкідо. Головна мета цієї концепції – навчитися розбиратися в людях і в самому собі. Психологічне айкідо Михайла Литвака включає 20 цікавих життєвих порад, завдяки яким легше зорієнтуватися в житті:

1. Ніхто нікого не кидає, просто хтось уходить вперед. Той, хто відстав, вважає себе кинутим.

2. Гризи граніт науки, якщо хочеться щось гризти, а не пельку своєму ближньому.

3. Депресія тому і дана людині, щоб подумати про себе.

4. Якщо людина нічого доброго не може сказати про себе, а сказати хочеться, вона починає говорити погане про інших.

5. Якщо ви добре думаєте про себе, навіщо вам потрібно, щоб ще хтось добре думав про вас?

6. Роби, що хочеш, і не питай дозволів. Раптом відмовлять.

7. Краще спілкуватися з гарною книгою, ніж з порожньою людиною.

8. Здатність любити і добре переносити самотність – показник духовної зрілості. Все найкраще ми робимо, коли знаходимось на самоті.

9. Я не знаю шляху до успіху, але я знаю шлях до невдачі – це бажання сподобатися всім.

10. Немає чоловічої чи жіночої логіки, є вміння або невміння грамотно мислити.

11. Хочеш взнати свого головного ворога? Поглянь у дзеркало. Упорайся з ним – решта розбіжиться.

12. З друзями спілкуватися приємно, а з ворогами – корисно.

13. Є єдина поважна причина розриву відносин і звільнення з роботи – неможливість особистісного зростання в умовах, що склалися.

14. Незріла особистість часто знає, але не вміє. Зріла не лише знає, а й вміє. Тому незріла особистість критикує, а зріла робить.

15. Поділися радістю і з друзями, і з ворогами. Друг порадіє, ворог засмутиться.

16. Не женися за щастям, а знайди те місце, де воно водиться. І щастя саме тебе знайде. Можу підказати те місце, де водиться твоє щастя, – це ти сам. А шлях до нього – максимальний розвиток всіх своїх здібностей.

17. Щастя – це «побічний продукт» правильно організованої діяльності.

18. Якщо ти комусь хочеш щось довести – значить, ти живеш заради того, кому хочеш це довести. Якщо ти живеш заради себе, то тоді немає необхідності комусь щось доводити.

19. Мрії – це голоси наших здібностей. Ось я не мрію співати в опері. Немає ні голосу, ні слуху. А якби мріяв, то, отже, цю мрію підігрівали б мої здібності. Отже, спробував би потрапити в оперу. Просто потрібно подумати, як цю мрію здійснити. Тут головне – не поспішати, тоді вийде досить швидко. Добре, коли людина може про себе сказати наступне: «Я тільки тим і займаюся, що намагаюся здійснити свої мрії».

20. Добийся успіху – пройдуть образи.

Залишити відповідь