Категорії
Психологія

Психологічні дзеркала

Закон вибору,
Закон дзеркала або закон відображення,
Закон нейтрального положення.

Незалежно від бажання, життя часом починає диктувати свої правила і закони. Але, не дивлячись на це, кожна людина вирішує миритися з цими законами або ні. Ми самі відповідаємо за свої рішення і за те, що відбувається в нашому житті.

Закон дзеркала або закон відображення. У цього закону зворотного зв’язку є своя закономірність – в дзеркалі відбивається тільки те, що є насправді. Світ – це дзеркало, в якому відображаються наші думки, почуття, вчинки.

У думок і почуттів є своя енергія. Якщо довго ображатися, ви отримуєте назад весь негатив у вигляді неприємних життєвих подій, які створили самі своїми думками і почуттями. Те, що дратує людину в оточуючих, є в ній самій. Інша людина може служити для нас дзеркалом, яке допоможе нам відкрити те, що ми не бачимо в собі.

Якщо вважати довгий час себе в чомусь винним, то постійно будуть траплятися неприємні події навколо вас – адже на підсвідомому рівні ви знаєте, що якщо ви винні, то заслуговуєте покарання.

Якщо чогось боїтеся і думаєте про свій страх постійно, то є ймовірність, що з вами станеться саме те, чого ви побоюєтеся.

Іншими словами, на чому ви зосереджуєте своє мислення, то і отримуєте. Реальність світу нейтральна, це як чисте полотно, на якому фарбами думок і почуттів ви малюєте картину свого життя.

Закон нейтрального положення або щоб змінитися потрібно зупинитися і перейти через нейтральну точку.

Біжу по колу, як загнаний кінь, відчуваючи постійні удари батога на своїй спині… Він змушує мене робити те, що не властиво моїй природі: падати на коліна, задирати задні копита, іржати на всю горлянку, коли хочеться плакати… і тільки мої величезні чорні очі не приховують всього болю… вудила порвали в кров губи, стремена натерли боки, а я все біжу і біжу в нескінченність… Роблю ривок і рву вудила… Я вирвала себе з кола і біжу не розбираючи шляху… мені все одно… вітер в обличчя, свобода! Буду бігти поки не впаду від утоми…

Розплющивши очі, приходжу до тями. На зеленій галявині багато соковитої трави, поруч прохолодний струмок. Зупинилася. Мені добре від мого спокою. Я завмерла, стала точкою, поставила себе на білому аркуші і мені добре… Потім почну наповнювати себе, вибравши новий напрямок, але це буде потім.

Закон вибору. «…Ми не завжди маємо владу над обставинами, але ми завжди можемо зробити і робимо вибір у відповідь на все, що відбувається. Повертаючи собі могутність вибору, ми знаходимо відвагу жити повноцінно в цьому світі» (Волт Вітмен).

Дзеркальна поверхня ставка, що виблискувала як поліроване скло, віддалялася, а потім зовсім зникла з очей, у міру того як ми піднімалися по невеликому схилі. Незабаром доріжка розділилася на три стежки.

«Якийсь час поведеш ти», – сказала мудра жінка.

«Але ж я не знаю, куди ми йдемо».

Вона подивилася на мене і посміхнулася: «Цікаве переконання, Подорожній, проте, я думаю, що ти завжди знаєш, куди йдеш, незалежно від того, усвідомлюєш ти це чи ні. Отже, який шлях ти вибираєш?»

«Це має якесь значення?»

«У кінцевому рахунку? Нітрохи», – відповіла вона. «У підсумку всі стежки приходять до однієї мети. Але один з цих шляхів може вести до зеленої долини, інший до скелястої вершини, а третій в темний ліс. Ти не можеш знати, куди ведуть ці дороги; тим не менш, ти повинен зробити вибір».

Я посміхнувся їй: «Мені здається, ти зробила мені якусь підказку».

«Вибери свій шлях, потім поговоримо».

«Добре. Давай підемо цим шляхом», – сказав я, вказуючи вперед.

«Отже», – сказала вона, наче не почувши мене, – «ти збираєшся робити вибір?»

«Я вже зробив. Я вибрав стежку посередині».

Вона знову заговорила, ніби не почувши мене: «Наш час разом обмежений, Подорожній. Я раджу тобі зробити свій вибір, що б ми продовжили наш шлях».

«Але я…» – раптово я зрозумів, і почав йти по центральній стежці.

«Нарешті! Закон Вибору говорить нам, що рішення не можна прийняти на словах, а тільки дією».

Залишити відповідь