Категорії
Міста, країни, люди

Пустелі Єгипту

Єгипет – середземноморська країна, що займає північно-східний кут Африки та південно-західний кут Азії, з’єднані між собою сухопутним мостом, утвореним Синайським півостровом.

Навіть бувалий мандрівник з кожним наступним візитом до Єгипту матиме щось нове для себе. Поряд з долиною Нілу більшість краєвидів Єгипту це пустелі. Вітри можуть створювати піщані дюни, заввишки понад 30 м. До території Єгипту належить частина пустелі Сахари та Лівійської пустелі. Єгипетська Сахара для єгиптянина це Західна пустеля, оскільки знаходиться на заході від Нілу.

Біла пустеля – відносно невелика частина пустелі Сахара, назву отримала за свій колір – вапнякові утворення, сформовані чи то на місці висохлого древнього моря під впливом сонця і вітрів, утворюють неповторні ландшафти.

Є в Єгипті Чорна пустеля (розташована вона за сотню кілометрів північніше), де конусоподібні пагорби вулканічного походження створюють враження Мордору. Частина цієї пустелі – це дно величезного кратера вулкана, який колись розкидав по всій окрузі тисячі попелястих каменів.

Залишити відповідь