Питання-головоломки на співбесідах

Питання-головоломки на співбесідах
Цікаві питання-головоломки

З подібними питаннями-головоломками для оцінки аналітичних здібностей при працевлаштуванні може зіткнутись кожен. І навіть якщо ви думаєте, що з вами нічого подібного не станеться, просто ознайомтеся з ними. Це цікаво.

В таких завданнях-головоломках, які задають в процесі співбесіди на вакансію, може і не бути однозначної відповіді. Але під час опитування бажано не говорити «я не знаю» або «важко відповісти». Просто розмірковуйте вголос. Претендентам на посаду в більшості випадків достатньо лише показати хід своїх думок і шляхи вирішення поставленого завдання.

Тому до вашої уваги найпопулярніші питання-головоломки, відповіді і рекомендації до них, які застосовують при прийомі на роботу.

Питання-головоломки на співбесідах
Каналізаційні люки

Каналізаційні люки

Питання: Чому каналізаційні люки круглі?

Відповідь. В любому положенні люка, діаметр його кола завжди залишається однаковим, тому він в будь-якому випадку не провалиться в колодязь. Наприклад, у квадрата діагональ більше його сторін, тому кришка такої форми може впасти вниз. Також можна відповісти, що круглі люки простіше пересувати при транспортуванні.

Питання-головоломки на співбесідах
Три лампочки – три вимикача

Три лампочки – три вимикача

Питання: У закритій кімнаті є 3 лампочки, в коридорі – 3 вимикача. За яке мінімальне відкриття дверей можна визначити який вимикач до якої лампочці відноситься?

Відповідь: За одне відкриття. Включаємо одночасно 2 вимикача, через деякий час один з них вимикаємо. Заходимо в кімнату: одна з лампочок залишилася горіти – це перший вимикач, далі шляхом торкання до двох вимкнених лампочок визначити, яка з них тепліша, – другий вимикач, холодна лампочка включається від третього вимикача.

Питання-головоломки на співбесідах
Розділіть торт на 8 частин

Торт

Питання: Як розділити торт на 8 рівних частин трьома розрізами?

Відповідь: Спочатку потрібно зробити 2 розрізи хрест на хрест, поділивши торт на 4 рівні частини. А потім розрізати торт горизонтально навпіл. Ну і що, що шматки стали невисокі, зате у вас 8 рівних частин. Ще можна після перших двох розрізів всі чотири шматочки скласти один-на-один і переполовинити одним розрізом.

Питання-головоломки на співбесідах
Труп з сірником

Мертвий чоловік і сірник

Питання: Серед пустелі знайдений мертвий чоловік із сірником в руках, слідів немає. Від чого він помер і за яких обставин?

Відповідь: Людина померла від падіння з літака або повітряної кулі. Літальний об’єкт під час аварії стрімко почав втрачати висоту. На фоні паніки у пасажира виникло бажання запалити сигарету, але в цей час випав і загинув.

Питання-головоломки на співбесідах
М’ячі в автобусі

Автобус і м’ячі

Питання: Скільки тенісних м’ячів поміститься в автобус?

Відповідь: Правильної відповіді не знає і сам рекрутер, так як не уточнюється розмір м’ячів і автобуса. Тому тут важливий хід ваших думок. Назвіть приблизну довжину, ширину і висоту автобуса, і діаметр одного м’яча. Порахуйте об’єми автобуса і м’яча і знайдіть їх співвідношення – так ви дізнаєтеся скільки м’ячів поміститься в порожньому автобусі. Зменшіть приблизне значення з урахуванням сидінь і інших деталей автобуса, зробіть поправку на те, що м’ячі не квадратні і дайте відповідь. В цьому випадку процес пошуку відповіді важливіше самої відповіді. Варіанти питання можуть бути різні: м’ячі – футбольні, замість автобуса – кімната і т.п.

Питання-головоломки на співбесідах
Таблетки від доктора

Таблетки

Питання: Доктор видав пацієнту 4 таблетки двох видів – по 2 таблетки кожного, які не можна відрізнити за зовнішнім виглядом. Таблетки треба випити за два прийоми: вранці по одній таблетці кожного виду і ввечері. Якщо порушити дозування або не прийняти таблетки, можуть бути непередбачувані ускладнення. Так сталося, що таблетки перемішалися. Як пройти курс лікування?

Відповідь: Звичайно, можна сказати, що краще піти до лікаря і попросити ще. Але це можуть бути єдині таблетки на Землі, доктор може зникнути при загадкових обставинах і т.п. Тому відповісти доведеться інакше. До того ж відповідь є досить простою: потрібно розділити кожну таблетку на 2 частини і випити по половинці кожної таблетки вранці і ввечері.

Питання-головоломки на співбесідах
8 більярдних куль

Більярдні кулі

Це питання найчастіше задають IT-спеціалістам, щоб перевірити їх здатність логічного мислення.

Питання: Є 8 більярдних куль. Одна з них трохи важче інших. За яку мінімальну кількість зважувань на важільних терезах без гир можна знайти цю кулю?

Відповідь: 2 зважування. Всі кулі потрібно розділити на три частини: по 3 кулі в двох частинах і 2 кулі в третій частині. Спочатку зважуємо перші дві частини по 3 кулі. Якщо одна з них виявилася важче, то зважуємо між собою будь-які 2 кулі з тої частини. Або одна з цих куль виявиться шуканою кулею або, якщо вони виявилися рівними, ні. У випадку, якщо частини при першому зважуванні, виявляться рівними, більш важка куля буде в третій частині з двох куль.

Питання-головоломки на співбесідах
Намалюйте будинок

Будинок

Питання: Намалюйте будинок.

Відповідь: Здавалося б, що може бути простіше. Малюємо квадрат, пару прямокутників і трикутник нагорі. А ось і ні. Цей тест розрахований для претендентів на посади, які вимагають від співробітників нестандартних рішень та індивідуального підходу до кожного завдання (дизайнерів, менеджерів по рекламі). Потрібно проявити креативність, а не малювати шаблонний будинок. Не варто приступати до роботи, не дізнавшись про всі нюанси, наприклад, для кого цей будинок (хто в ньому буде жити, скільки в ньому мешканців).

Вас можуть попросити намалювати не тільки будинок, а все що завгодно. Тому перед цим завжди треба уточнити всі подробиці. При такому опитуванні більш важливий сам процес розмірковування, а не підсумковий результат.

Питання-головоломки на співбесідах
Скільки важить слон?

Слон

Питання: Як дізнатися вагу слона без терезів?

Відповідь: Варіантів може бути дуже багато, але ви користуєтеся лише своєю винахідливістю і фантазією. Слона можна поставити на баржу і визначити її осадку. Потім прибрати слона і поставити на баржу предмети, вага яких вам відома, наприклад, п’яти-літрові пляшки з водою. А коли осадка баржі буде такого ж рівня що і зі слоном, множимо кількість предметів на їх вагу.

Питання-головоломки на співбесідах
Драже M & M’s, виробництво

Драже M & M’s

Питання: Чому глазур на відомих драже M & M’s ідеально гладка? Як їх роблять, що вони літають в повітрі?

Відповідь: Ще одне питання, правильну відповідь на яке не настільки важливе, як варіанти, запропоновані кандидатом. Як би ви вирішили це завдання, якби випадково потрапили на виробництво? Витримали б драже в потоці повітря? Або приклеїли б на нитку в місці, де розташований логотип?

Насправді драже обприскують глазур’ю в обертовому барабані. Таким чином поверхня залишається гладкою, а глазур наноситься рівномірно. Але ваш індивідуальний підхід до вирішення цього завдання означатиме набагато більше.

Перш за все, пам’ятайте, такі завдання і головоломки призначені для того, щоб перевірити поведінку кандидата в нестандартних для нього ситуаціях, оцінити здатність до роздумів, творчого і логічного підходу. На жаль, нерідкі випадки, коли інтерв’юер не може правильно інтерпретувати результати таких питань або зовсім не розуміє їх призначення. Але навіть в таких ситуаціях впевнена поведінка і прагнення прийти до відповіді покажуть вас з найкращого боку і збільшать шанси отримати посаду.

Залишити коментар