Пизи (Польща)

Пизи (Польща)
Пизи по-польськи

Пизи – картопляні галушки польської кухні, які готують з додаванням картопляного крохмалю з кількох видів картоплі: картоплі в мундирі, яку пропускають через м’ясорубку, і картоплі, яку сирою подрібнюють на тертці.

Складові для пизів по-польськи:
– картопля – 1,5 кг,
– борошно – 50-100 г,
– яйце – 1 шт.,
– шпик – 50 г,
– цибуля – 75 г,
– сіль.

Приготування пизів по-польськи. Половину вказаної в рецепті картоплі вимити і зварити в шкірці. Очистити, остудити і пропустити через м’ясорубку. Щоб галушки були крутими, картопля повинна бути абсолютно холодною.

Другу половину картоплі очистити, вимити і натерти на дрібній тертці. Отриману масу віджати через полотняний мішечок або серветку і дати картопляному соку відстоятися, щоб на дні зібрався крохмаль. Рідину обережно злити, а крохмаль додати назад у віджату картоплю, змішати з картоплею, пропущеною через м’ясорубку, додати яйце, сіль.

Картопляну масу вимішати, викласти на посипаний борошном стіл і обробити у вигляді кульок діаметром 3-4 см. У кожній кульці пальцем зробити невелике заглиблення. Закип’ятити в невисокій каструлі підсолену воду і для проби кинути один картопляний виріб в каструлю з киплячою водою. Якщо галушка занадто розвариться, в картопляну масу додати столову ложку картопляного борошна.

Пизи варять 5-8 хвилин. Галушки, що спливли, перекласти шумівкою на друшляк, полити гарячою водою, викласти на блюдо і зверху полити розтопленим салом зі шкварками і підсмаженою цибулею. При бажанні можна окремо подати сметану. Пизи поливають м’ясним соусом і подають як гарнір до зраз або тушкованого м’яса.

Можна приготувати пизи з м’ясним фаршем. В цьому випадку тісто обробляється на коржі. На кожен коржик кладеться фарш і ретельно з’єднується край. Пизи з фаршем поливають жиром зі шкварками, але без цибулі – цибуля кладеться в фарш. Фарш роблять з вареного м’яса.

Залишити коментар