«Quantum Stealth» або невидимість стає реальністю

Ванкувер, Британська Колумбія (Канада), 19 жовтня 2012. Guy Cramer (президент, генеральний директор корпорації біотехнологій Hyperstealth) обговорює залучення технології Quantum Stealth для військових, які тепер зможуть стати невидимими з технологією під назвою «Квантова хитрість».

Hyperstealth – успішна канадська компанія дизайну камуфляжу, виробляє більше ніж два мільйони військового форменого одягу і понад 3000 для транспортних засобів і винищувачів, застосовуючи свої моделі по всьому світу.

«Quantum Stealth» або невидимість стає реальністю
Мета-матеріал Quantum Stealth

Quantum Stealth – це матеріал, який робить повністю невидимим свого власника, згинаючи світлові хвилі навколо об’єкта. Матеріал камуфлює не тільки візуальний, інфрачервоний (нічного бачення) і тепловий образ, але і тінь образу.

«Quantum Stealth» або невидимість стає реальністю
«Quantum Stealth» з матеріалу «відхилення світла»

Дві окремі групи команди американських військових і дві окремі групи канадських військових, а також Федеральна команда реагування за надзвичайними ситуаціями по боротьбі з тероризмом мали змогу побачити фактичний матеріал. Ці групи тепер знають, що Quantum Stealth працює і робить це без камер, батарей, вогнів або дзеркал. Новий матеріал легкий і зовсім недорогий.

«Quantum Stealth» або невидимість стає реальністю
Плащ – невидимка Quantum Stealth
«Quantum Stealth» або невидимість стає реальністю
Quantum Stealth

Обидві групи військових США і Канади підтвердили, що це працює всупереч IR прицілам і тепловій оптики. З міркувань безпеки деталі не обговорюються. Про те, як відбувається викривлення світла, можна пояснити, де це можна використати.

Сценарій 1: пілот вистрибує з літака на відкритій місцевості, наприклад, на ворожій території, розгортається його парашут, який виконаний з матеріалу Quantum Stealth, щоб приховати падіння. Але ворог знає, що літак розбився в певному місці, тому пілот має менше однієї години, щоб сховатися. Він бере матеріал Quantum Stealth від парашута і вкриває себе ним зверху. Тепер виявити пілота усіма візуальними датчиками майже не можливо, якщо тільки не спіткнутися об нього.

Сценарій 2: на ворожому березі знаходяться камери і датчики. Команда спецназу, одягнена в камуфляж з квантової Stealth, підпливає до берега в середині дня, коли їх ніхто не чекає. Команда просочується у ворожій табір, її неможливо виявити. Ворожі датчики і камери не реагують, порушення немає, виявлень не було.

Сценарій 3: проходить випробування нове покоління бойових літаків. Завдяки квантовій тканині Stealth такий літак неможливо виявити зі супутника-шпигуна або повітряного дрона, його не видно в будь-який час дня і ночі з повітряної кулі.

Сценарій 4: з Quantum Stealth можна приховати перископ підводного човна. Замаскований Quantum Stealth підводний човен поблизу поверхні або над поверхнею також залишається не поміченим з перископа.

Сценарій 5: одна із найнебезпечніших місій для солдата Close Quarters Combat – розвідування в ворожій ставці, на близькій відстані або всередині бойової структури, спецназу, де корисним буде також застосування квантової Stealth.

Сценарій 6: якщо потрібно, наприклад, приховати групу танків в Quantum Stealth, яка ангажує ворожу групу танків. Вказівкою для ворога в такому випадку буде тільки напрям шуму двигунів і звук від вибухів вогнепальної зброї. Також закамуфльована армада танків може справити на ворога психологічний руйнівний ефект, коли буде атакувати або брати ворога в оточення.

Сценарій 7: снайпер, одягнений в тканину Quantum Stealth, буде залишатися непоміченим на відкритій місцевості або під час руху чи при зміні свого місця розташування. В будь-який час дня і ночі він зможе зникнути з місця свого розташування.

Найбільше досліджень сьогодні робиться в області нанотехнологій і мета-матеріалів. У жовтні 2010 року на симпозіумі в Брюсселі демонстрували відео про камуфляж «Smartcamo». Навіть професори з Textiles на симпозіумі були здивовані, коли побачили інтерактивний текстиль, який пристосовується до оточення користувача.

Підхід Smartcamo показує, як можна комбінувати нові технології з сучасними економічними рішеннями. Незначні зміни в системі камуфляжів для уніформ замаскують рух і нададуть змогу збільшити мобільність.

Зміна кольору матеріалу Smartcamo: від кольору пустелі (Top), перехідний (Middle) і до Woodland (нижній).

«Quantum Stealth» або невидимість стає реальністю
Smartcamo-Desert, Quantum Stealth
«Quantum Stealth» або невидимість стає реальністю
Smartcamo-Transitional, Quantum Stealth
«Quantum Stealth» або невидимість стає реальністю
Smartcamo-Woodland, Quantum Stealth

Залишити відповідь