Категорії
Міста, країни, люди

Ракета Китаю падає на Землю

Китайська 22-тонна ракета-носій Long March 5B, яка при запуску вийшла з-під контролю, на вихідних може впасти на Землю.

За прогнозами, ракета-носій Китаю увійде в атмосферу орієнтовно 8 травня, але час і точне місце падіння ніхто спрогнозувати поки що не може. Ці дані будуть відомі за кілька годин до падіння. Поки що з’явилися перші фото падаючого об’єкта, зняті телескопом.

Ракета Китаю падає на Землю
Ніхто не знає, куди потрапить: з’явилося фото падаючої 22-тонної ракети

Що відомо про потенційно небезпечну ракету? Відомо, що об’єкт важить 22-тонни, має 30 метрів в довжину і 5 метрів завширшки. Швидкість падіння 29 тисяч кілометрів за годину, тому фахівці не можуть точно спрогнозувати, де саме впадуть уламки.

Ракету Китай запустив на орбіту 29 квітня 2021-го, але згодом вона стала некерованою. Траєкторію польоту відстежують в Пентагоні, де кажуть, що в атмосферу планети Long March 5B увійде приблизно 8 травня.

«Вхід буде відбуватися по одному з показаних тут наземних треків. Ще занадто рано визначати значимий слід уламків», – повідомляє The Aerospace Corporation.

На думку китайських фахівців, ракета може впасти в міжнародні води.

«Велика частина уламків згорить під час входу в атмосферу… Залишки дуже невеликої частини, яка може впасти на Землю, потенційно можуть приземлитися в районах, віддалених від діяльності людини, або в океані», – пише Aerospace Knowledge.

Але деякі експерти висловлюють побоювання, що уламки цієї ракети, виходячи з поточної орбіти, можуть впасти на Нью-Йорк, Мадрид, Пекін або навіть на південь Чилі або Веллінгтона (Нова Зеландія).

Науковці вважають, що це може призвести до загибелі людей в якомусь населеному пункті. Тим більше, що в результаті останнього запуску Long March, в травні 2020 року, уламки ракети падали на села Кот-д’Івуару. На щастя, тоді обійшлося без жертв.

У той же час офіційний представник Міністерства закордонних справ Китаю Ван Веньбінь під час брифінгу в п’ятницю запевнив, що уламки ракети «навряд чи зашкодять людям».

Джерело