Реакція мозку на голод і самотність

Реакція мозку на голод і самотність
Дофамін - гормон і нейромедіатор, є одним з хімічних факторів внутрішнього підкріплення, служить важливою частиною «системи винагороди» мозку, оскільки викликає почуття задоволення, чим впливає на процеси мотивації.

Нейробіологи з Массачусетського технологічного інституту досліджували реакцію мозку на самотність і голод.
В експерименті брали участь сорок випробуваних. В перший день учасники повинні були утримуватися від прийому їжі протягом 10 годин. В кінці цього періоду певні нервові клітини в середньому мозку активувалися на зображення піци і шоколадного торта. Ці нейрони продукують дофамін – хімічний фактор внутрішнього підкріплення, пов’язаний з системою винагороди мозку.

На другий день ті ж самі учасники провели 10 годин на ізоляції без людей, без Facebook і Instagram. З’ясувалося, що по завершенні випробування ті ж самі нейрони активувалися у відповідь на зображення груп людей, що спілкуються або зайняті в командних видах спорту.

Отримані дані показують, що самотність і голод включають в мозку людини ідентичні механізми мотивації, спрямовані на подолання труднощів, що виникли. Ця обставина дозволяє зробити висновок про високу важливість соціальних взаємодій для психічного та фізичного здоров’я людини.