Реактивний поїзд Дніпропетровщини

Реактивний поїзд Дніпропетровщини
П'ятдесят років тому на Дніпропетровщині ганяв реактивний поїзд.

У 1972 році жителі Дніпропетровщини могли спостерігати рух реактивного потяга.

У 70-х роках минулого століття на Дніпропетровщині запланували запустити високошвидкісний залізничний транспорт, що відповідало вже тоді світовим тенденціям того часу. Для початку потрібно було оцінити, як поведуться склад і рейки при рухів на високих (більше 160 км/год) швидкостях.

В 1970 році на Калінінському вагонобудівному заводі було збудовано експериментальний реактивний потяг – швидкісний вагон-лабораторію. Принцип реактивної тяги було обрано для того, щоб у ході експериментів виключити вплив приводних двигунів на колеса. За рахунок реактивної тяги інженери отримували точні результати про тертя та стійкість, тому що колеса рухалися за принципом воза, а не за рахунок приводу.

Швидкісний вагон-лабораторію зібрали на основі вже існуючого вагона ЕР22 (електропоїзд Ризький, двадцять другий тип). До нього приробили головний і хвостовий обтічники і жароміцний дах. На вагон встановили реактивні двигуни від ЯК-40 (турбореактивний літак). У кабіну машиніста поставили авіаційний пульт керування, що підживлювався від дизельного генератора.

В 1972 році вагон здійснював випробувальні рейси на території Придніпровської залізниці – на ділянці Новомосковськ – Дніпродзержинськ. Швидкість поступово збільшувалася від 160 до 200 км/год. Потім вагон розігнали до 249 км/год. На тому випробування закінчилися. Швидкісний вагон-лабораторія довго стояв на задвірках Калінінського вагонобудівного заводу. У 2000-х з його кістяка зробили меморіал до ювілею заводу.

Залишити коментар