Категорії
Різне

Реголіт доставлять на Землю

Слідом за автоматичною міжпланетною станцією для вивчення Місяця і космічного простору «Чан’е-4» з місяцеходом «Юйту-2» на борту (посадка відбулася 3 січня 2019 на зворотному, невидимому, боці Місяця) 24 листопада цього року Китай запускає нову місію «Чан’е-5».

Цього разу до Місяця відправляється ще більш складний космічний корабель, що складається з декількох модулів. У його завдання входить посадка в районі поблизу піку Рюмкера – згаслого вулкана на видимій стороні Місяця.

Крім посадки «Чан’е-5» виконає буріння на глибину до 2-х метрів, а також зачерпне близько двох кілограмів ґрунту з поверхні нашого природного супутника. Зібрані матеріали будуть завантажені в злітний модуль для транспортування на навколомісячну орбіту.

Після підйому з поверхні і виходу на орбіту Місяця злітний модуль зустрінеться з орбітальним блоком і за допомогою спеціального транспортера передасть йому контейнер зі зразками, який буде поміщений в відокремлювану посадкову капсулу. Орбітальний модуль відправиться назад до Землі, де скине капсулу зі зразками в атмосферу нашої планети.

Виконавши складний аеродинамічний маневр дотику до атмосфери, схожий на відскік плоского каменю від поверхні води, посадкова капсула погасить надлишок своєї швидкості і опуститься на парашуті.

Доступ до привезеного з Місяця ґрунту отримає Китайський науковий центр міжнародний групи, що працює у співпраці з Китайською академією наук.