Категорії
Екстрим і спорт

Рекомендації при нетриманні сечі у жінок

Неповний поперечний шпагат (порада гінеколога),
Мула Бандха,
Уддіяна Бандха.

Іноді у дорослих жінок після пологів, в кінці дітородного віку і ближче до літнього періоду виникає проблема нетримання сечі, яке відбувається при чханні, напруженні, кашлі або при різких рухах.

Неповний поперечний шпагат (порада гінеколога)

Головною причиною нетримання сечі частіше за все є слабкість м’язів сфінктера сечового міхура при перенапруженні м’язів тазового дна. Але цей недолік у дорослих жінок вирішується зовсім не складно. Єдине що потрібно зробити, це розслабити м’язи промежини.

Робиться це за допомогою елементарної вправи – поперечного шпагату. Сенс виконання вправи не в тому, щоб сісти на поперечний шпагат і створити натягнення м’язів. Для правильного виконання, щоб звільнити область м’язів промежини від перенапруження, треба перенести вагу тіла на руки, тобто животом лягти на край стола, а руками спертися на стіл, ноги на підлозі при цьому розтягнути в неповний поперечний шпагат і так постояти дві хвилини.

Час виконання вправи не менше двох хвилин – саме через 2 хвилини включається рефлекс, який розслаблює ось ці розтягнуті вами м’язи. Якщо таку вправу ви будете робити кожен день, то буквально через тиждень або трохи більше ви досить легко позбудетеся проблеми нетримання сечі.

Звичайно, якщо ви хочете зменшити цей період, значить треба робити таку вправу кілька разів на день. Але найефективніший час для такого роду розтяжок, спрямованих на розслаблення м’язів, це вечір, час перед сном – ви розслабилися, лягли спати і всю ніч ваші м’язи відпочивають у розслабленому стані, і ви їх більше не напружуєте до ранку, тому ваш організм запам’ятовує цей стан.

Вправи при нетриманні сечі у жінок
Мула Бандха

Під час вагітності та пологів сильне навантаження йде на м’язи тазу. Тому за статистичними даними третина жінок після пологів стикається з проблемою нетриманні сечі. Також і у жінок після 40, м’язи яких ослаблені з тої чи іншої причини, часто виникає стресове нетримання сечі. Але в йозі є безліч вправ, які допоможуть впоратися з цією проблемою і зміцнити м’язи тазового дна, привести їх в здоровий тонус. Рекомендуються вони також при опущенні матки і при проблемах з сечовим міхуром. Їх лікувальний ефект незаперечний і доведений безліччю фактів позбавлення жінок від вищеназваних проблем.

Мула Бандха

В перекладі слово «Мула» – означає «корінь», «Бандха» – «тримати, утримувати, прив’язувати». На техніці виконання Мула Бандха побудовано безліч інших комплексних вправ для зміцнення тазового дна. Давайте навчимося виконувати цю асану (позу) правильно.

Сісти в зручну позу. Спину і голову тримати прямо, розслабитися і кілька хвилин просто поспостерігати за своїм диханням. Увагу концентруйте на точці промежини і статевих органів (тазове дно).

Зробити повільний вдих і в цей же час стиснути область тазового дна. Намагайтеся напружити всі органи сечостатевої системи. З видихом всі органи розслабити. Розпочинати практику тренувань потрібно з 5 таких стиснень, з кожним днем навантаження збільшують і доводять кількість повторів до 25. Після виконання вправи Мула Бандха потрібно розслабитися і відпочити.

Дихання під час виконання не повинно бути занадто інтенсивним, щоб не паморочилося в голові. Прислухайтеся до власних відчуттів.

Вправи при нетриманні сечі у жінок
Уддіяна бандха

Уддіяна Бандха

Вправа Уддіяна Бандха піднімає органи черевної порожнини при опущенні, а також допомагає їх регенерації та зміцненню. Виконання Уддіяна Бандха на перший погляд виглядає як звичайне втягування живота, але розглянемо техніку більш детально.

Техніку Уддіяна Бандха виконують на порожній шлунок: з ранку, після годинної йоги або через чотири години після прийому їжі.

Вихідне положення – стоячи на ногах (стопи розставлені, ноги зігнуті в колінах), руками спертися на стегна над колінами. Постарайтеся перенести центр ваги на руки, розслабте область живота і витягніть спину.

Зробити глибокий вдих, представляючи як розширяється грудна клітка, – руки зігнуті, нахиліться вперед і зробіть повний видих (стиснувши живіт, намагайтеся видихнути до кінця, інакше вправа не вийде). Видих повинен бути плавним і спокійним.

Живіт і діафрагма залишаються розслабленими. Потім живіт підтягнути до хребта і під ребра (ви відчуєте як черевна стінка підтягується вгору) і утримуватися в такому положенні секунд 10-15. Зафіксуйте цю позу (важливо, щоб живіт під час затримки дихання був нерухомим), поки не з’явиться бажання вдихнути. Потім зробити кілька вільних вдихів-видихів, знову звільнити легені від повітря і ще кілька разів повторити вправу.

Вправи Мула Бандха і Уддіяна Бандха відносяться до групи технік йоги, які називають замками. Бандху – це енергетичні замки, засновані на стисканні, напрузі або тиску на певні життєво-важливі центри, освоївши які можна отримати швидкий і позитивний ефект. Ці практики не рекомендуються людям з будь-якими гострими захворюваннями в області живота, при гіпертонії, грижі хребта тощо.

Вправи-замки, якщо виконувати щодня, допоможуть звільнитися від проблем слабкості м’язів тазового дна і повернути викликані цим процеси в організмі назад. Ці техніки йоготерапії допомагають повернути молодість старіючому організму, молодому зміцнитися. Жінкам вони дарують красу і бадьорість за рахунок поліпшення кровопостачання органів малого тазу і нормалізації гормонального фону всього організму.

Залишити відповідь