Рекорд часу з утримання плазми

Рекорд часу з утримання плазми
Вчені з Корейського інституту термоядерної енергії встановили світовий рекорд часу з утримання плазми

Групі вчених з Кореї і США вдалося створити і підтримувати гарячу плазму з температурою понад 100 млн градусів протягом 20 секунд, що на сьогоднішній день є світовим рекордом.

Дослідницька установка в Корейському інституті термоядерної енергії являє собою порожню камеру в формі бублика діаметром близько 3,5 метрів, оточену кабелями з надпровідного матеріалу.

В камеру запускається невелика кількість ізотопів водню – дейтерій і тритій. Під дією електромагнітного поля суміш цих газів іонізується і перетворюється в плазму.

Рекорд часу з утримання плазми
Іонізація суміші газів

Стисла полем плазма утворює всередині «бублика» кільце, яке не торкається стінок камери. Через кільце проходить струм, створюваний надпровідними електромагнітами, розташованими зовні, і розігріває його до температури понад 100 млн градусів. В таких умовах всередині розпеченої суміші газів починається термоядерна реакція, під час якої виділяється величезна кількість енергії. Але кільце, що нагрівається, прагне охолонути і розширюється.

Тепер вчені та інженери спрямовують зусилля на розробку технології тривалого утримання плазми. Це дозволить отримати від термоядерної реакції більше енергії, ніж було витрачено на нагрівання вихідних компонентів.

До 2025 року дослідники планують підвищити утримання плазми до 300 секунд, а до 2040 року Корея має намір створити свій демонстраційний термоядерний реактор, який вже буде виробляти електроенергію.