Категорії
Різне

Рекорд тривалості польоту інтернет-кулі Loon

На сьогодні вже існує кілька компаній, які намагаються забезпечити інтернетом всю планету Земля, аж до самих віддалених куточків.

SpaceX планує роздавати інтернет за допомогою 12 000 навколоземних супутників, а пошуковий гігант Google запустив проект Loon з повітряними кулями. Ця доволі проста ідея переросла в окрему компанію, і літальний апарат, який був у повітрі понад 7 місяців, вже поставив новий рекорд по безперервній роздачі інтернету.

Рекорд тривалості польоту інтернет-кулі Loon
Loon P-496

Рекордсменом є повітряна куля під кодовою назвою P-496. В повітря її підняли з острова Пуерто-Ріко 18 листопада 2018 року, приземлилася вона в Перу 2 липня 2019 року. Всього куля в повітрі була 223 доби, що є абсолютним рекордом – попереднє досягнення належало аналогічній повітряній кулі, яка протрималася в повітрі протягом 198 діб.

За час свого польоту повітряна куля P-496 встигла облетіти навколо Землі і провести 140 днів біля узбережжя Південної Африки. Крім роздачі інтернету, з кулі відбувалося стеження за становищем земної поверхні – можливо співробітники компанії хочуть виявити відхилення, і усунути всі помилки в роботі в майбутніх версіях повітряних куль. В кінцевому підсумку ці виправлення збільшать тривалість польоту всіх літальних апаратів, і інтернет, розданий ними, буде максимально стабільним.

Одна повітряна куля покриває інтернетом область площею 40 тисяч квадратних кілометрів. Примітно, що компанія Loon не є постачальником інтернету, а просто надає провайдерам інструмент для розповсюдження їх мережі по всьому світу. Повітряні кулі для роздачі інтернету особливо корисні під час стихійного лиха, коли великі регіони залишаються без засоби зв’язку. Користь проекту Loon була особливо показова після землетрусу в Перу, коли людей забезпечили зв’язком протягом 48 годин.

Рекорд тривалості польоту інтернет-кулі Loon
Траєкторія польоту повітряної кулі P-496
Рекорд тривалості польоту інтернет-кулі Loon
Повітряна куля Loon – рекорд тривалості польоту
Рекорд тривалості польоту інтернет-кулі Loon
Приземлення повітряної кулі в Перу

Залишити відповідь