Категорії
Різне

RF-Pose розпізнає людей крізь стіни

Технологією відстеження рухів вже нікого не здивуєш, проте команда інженерів з Массачусетського технологічного інституту (MIT) змогла створити пристрій, який здатний стежити за людиною через стіни. Причому пристрій вийшов зовсім не громіздким.

Прилад отримав назву RF-Pose. Для того щоб навчити алгоритм нових фокусів, співробітники MIT відстежували рухи людей за допомогою радіолокатора і відеокамери. Вони фіксували ходьбу, бесіду між людьми, позу сидячи, стоячи і позу очікування, а також відкривання дверей. Потім за допомогою не надто складної комп’ютерної програми зображення було перетворено в кісткову модель кожної зафіксованої ситуації. Ці моделі разом з радіосигналом вивчив штучний інтелект, і таким чином навчився розпізнавати зв’язок між показаннями радіолокатора і тим, які дії виробляє в даний момент людина чи група людей.

RF-Pose розпізнає людей крізь стіни
За вами слідкують

У підсумку фахівці MIT створили алгоритм, який практично в реальному часі може показувати переміщення людей за стіною або іншою перешкодою. Варто зауважити, що на даний момент система здатна «видавати» лише двомірне зображення, але з часом систему можна буде оптимізувати таким чином, щоб вона змогла робити моніторинг в трьох вимірах.

RF-Pose розпізнає людей крізь стіни
Двомірний аналіз зображення

У плани розробників також входить навчити штучний інтелект розпізнавати складніші рухи на зразок дрібної моторики кисті і пальців, зараз можливим є лише спостереження за переміщенням кінцівок і тулуба. Самі автори стверджують, що їх система може знайти застосування в самих різних сферах. Від цілком логічних спостережень за місцями масового скупчення людей до медичних установ і місць позбавлення волі.

Залишити відповідь