Різнобарвна кукурудза Скляний Джем

Різнобарвна кукурудза Скляний Джем
Початок Скляного Джема

Після довгих років наполегливої роботи американський фермер індіанського походження Карл Барнс вивів незвичайний сорт різнобарвної кукурудзи. Створений ним кукурудзяний качан, який складається з великої кількості різнокольорових прозорих зерен, більше схожий на жменю різнокольорових карамельок.

Кукурудза Glass Gem – розмаїття райдужних зернят, стала інтернет-сенсацією в 2012 році, коли фотографія унікального качана була розміщена на Facebook.

Різнобарвна кукурудза Скляний Джем
Кукурудза Скляний Джем

Кукурудза – однодомна, роздільностатева рослина: чоловіче суцвіття (волоть) і жіноче (початок). У процесі цвітіння волоті відбувається формування пилку (пилкових зерен) в пильовика волоті і їх викид. Час цвітіння волоті і перехресне запилення різне у різних зразків кукурудзи і становить в залежності від погодних умов від декількох годин до 7-9 днів. Назву сорту кукурудзи «Glass Gem» можна перекласти як «прозорий дорогоцінний камінь».

Сторінка Facebook, яка присвячена кукурудзі Glass Gem, дозволяє виробникам обмінюватися різноманітними фотографіями – близько 4000 фотографій живої кукурудзи.

Але історія Скляного Джема починається з Карла Барнса – фермера з Оклахоми, в чиїх жилах тече кров черокі, шотландців і ірландців. Містер Барнс займався вирощуванням кукурудзи, причому зовсім незвичайної.

Різнобарвна кукурудза Скляний Джем
Скляний Джем- кольорова кукурудза

Він помітив, що іноді в качанах зустрічаються напівпрозорі зернятка незвичайних кольорів. Приголомшливий сорт кукурудзи протягом багатьох років Карл Барнс обирав від перетину декількох сортів традиційної кукурудзи та зберігав яскраве напівпрозоре насіння.

Результатів, які ви бачите на знімках, він домігся шляхом клопіткої і тривалої селекції. Рік за роком Барнс додавав своїм качанам нових кольорів і ще більше сяючого блиску.

У тисяча дев’ятсот дев’яносто четвертому році на місцевій сільськогосподарській ярмарці Карл познайомився з Грегом Шоеном. Фермерів об’єднувала любов до кукурудзи, і вони стали діловими партнерами і друзями. Містер Барнс передав колекцію насіння і секрети по вирощуванню різнобарвної кукурудзи своєму другові Грегу Шоену і попросив його стати хранителем традицій сорту Glass Gem.

Різнобарвна кукурудза Скляний Джем
Кольорова кукурудза Скляний Джем

Розмір качана Glass Gem варіюється від 3 до 8 дюймів. Звичайна кукурудза зазвичай виробляє численні пагони, центральні або побічні стебла, які також виробляє і Скляний Джем. Висота рослини залежить від кількості води, зазвичай біля 6 футів (1 ft = 30,48 см), але може доходити до 9 футів. Качани найінтенсивніших і напівпрозорих кольорів Скляного Джема можна збирати приблизно через 110-120 днів після посадки, коли лушпиння стає сухим і коричневим.

До речі, сорт Glass Gem був перевірений на ГМО і повністю задовольнив вчених своїми генетичними показниками. Кукурудза Glass Gem є різновидом кременистої кукурудзи і в цього сорту є один єдиний недостаток, який полягає в тому, що її неможна застосувати в їжу у вигляді звичайного вареного цілого качана – занадто вже зерна щільні і несмачні. Але борошно і попкорн зі Скляного Джема, як стверджують селекціонери, виходять смачними.

Різнобарвна кукурудза Скляний Джем
Качан кольорової кукурудзи

З естетичного боку зерна Скляного Джема можна застосовувати в плані декору в прикладному мистецтві.

Насіння дивовижної різнобарвної кукурудзи і секрет її розведення отримав у спадок Грег Шен, друг фермера, який повинен був продовжити його справу, але не маючи на це достатньо часу, він, у свою чергу, передав насіння незвичайної сільськогосподарської культури власнику аризонської компанії з розведення насіння Біллу МакДорману. З тих пір компанія Білла МакДормана, яка продає рідкісне насіння Native Seeds/SEARCH, нарощує виробництво, щоб задовольнити високий попит.

Тепер придбати насіння різнобарвної кукурудзи можна на сайті некомерційної організації «Рідне насіння», якою займається Білл МакДорман. Вартість однієї пачки насіння скляної кукурудзи складе близько 8 доларів.

Залишити коментар