Категорії
Різне

РНК-імунізація

Загальновідомі знання про будову нашого організму в основному спираються на роботу дезоксирибонуклеїнової кислоти (ДНК) – макромолекули, що забезпечує зберігання, передачу і реалізацію генетичної інформації розвитку і функціонування живих організмів.

Молекула ДНК зберігає біологічну програму у вигляді генетичного коду, складається з послідовності нуклеотидів і тому відіграє одну з головних ролей в усіх життєво важливих процесах.

Рибонуклеїнова кислота (РНК) – одна з трьох (дві інші – ДНК і білки) основних макромолекул, що міститься в клітинах всіх організмів і виконує важливу функцію в кодуванні, запису, читанні, регуляції, вираженні генів, передачі інформації і так далі. Але згідно з новими дослідженнями учених-біохіміків з США з’ясувалося, що РНК може також грати ключову роль в деяких процесах життєдіяльності, таких як, наприклад, імунітет.

Про відкриття згадується на сторінках видання Journal of Biological Chemistry. Науковою роботою займалася команда дослідників з Університету Еморі, очолювана професором Гремем Кінному.

На прикладі інфікування клітини вірусом дослідники пояснили процес додаткової РНК-імунізації: у момент ураження клітини вірусом, відбувається пошкодження її внутрішніх структур, у відповідь на це виробляється специфічний сигнальний білок OAS (oligoadenylate synthetase), на появу якого виробляється інший білок, спрямований на включення системи імунітету, розпізнавання чужорідного агента і боротьбу з ним.

В організмі людини є молекула РНК під назвою nc886 (в даному випадку nc означає non-coding). Цей вид РНК не кодує жоден із білків, при цьому сама молекула може включатися в вищеописаний цикл разом з (або замість) OAS, запускаючи реакцію імунітету. Тобто в особових випадках молекула РНК здатна виконувати функції білка.

На сьогодні складно стверджувати, наскільки цей шлях активації імунітету краще або гірше стандартного, але в будь-якому випадку нове відкриття дозволить ліпше пізнати імунну систему, вдосконалити види противірусних препаратів і методи зміцнення імунітету при ряді захворювань, пов’язаних з пригніченням імунної системи. Вже тепер на підставі цього можна припустити, що і в інших системах нашого організму можуть відбуватись схожі процеси взаємодій.

Залишити відповідь