Категорії
Різне

Робот-астронавт Kirobo

Kirobo – перший робот-астронавт в Японії, розроблений в Токійському університеті та робототехника Tomotaka Такахаші. Місія Kirobo супроводжувати Коічі Вакату, першого японського командира Міжнародної космічної станції (МКС).

Kirobo спілкується
Kirobo спілкується

Kirobo було запущено на JAXA H-II Transfer Vehicle Kounotori 4 (безпілотне поповнення запасів космічного корабля) 4 серпня 2013 р. з космодрому Танегасіма (Японія), прибув на МКС 10 серпня 2013 р.

У Kirobo є близнюк Mirata, створений з тими ж характеристиками. Mirata залишатиметься на Землі в якості резервного члена екіпажу.

Робот-астронавт Kirobo
Робот-астронавт Kirobo

Слово kirobo походить від kibō – надія і robo – робот. Kirobo був розроблений спільними зусиллями Dentsu, науково – дослідницького центру передової науки і техніки Токійського університету, Robo Garage, Toyota, і JAXA (Японське агентство аерокосмічних досліджень).

Робот Kirobo у автомобільній підставці
Робот Kirobo у автомобільній підставці

Токійський університет і Robo Garage працювали над обладнанням Kirobo і над пристроями руху. Toyota створила функцію розпізнавання мови, Dentsu керував проектом і створив зміст мови, VoiceText із Hoya Service слідкували за умовами синтезу мови.

Астронавт Kirobo
Астронавт Kirobo

Kirobo приблизно 34 см, 18 см в ширину і 15 см завтовшки. Він важить близько 1 кілограма (980 г), говорить японською. Робот-астронавт Kirobo має 20 ступенів свободи.

Kirobo на роботі
Kirobo на роботі

Можливості робота включають: розпізнавання і обробку голосу, жестів і мови, автоматичну обробку природної мови, голосовий синтезатор, спілкування японською, систему запису відео. Kirobo спеціально розроблений для навігації невагомості.

Kirobo дає інтерв'ю
Kirobo дає інтерв’ю

Робот-астронавт Kirobo допоможе Commander Wakata в різних експериментах. Основна мета експерименту – побачити, наскільки добре роботи і люди зможуть взаємодіяти, збільшити активну роль роботів у наданні допомоги астронавтам.

Залишити відповідь