Робот-компаньйон ElliQ

Робот-компаньйон ElliQ
Виробник з Ізраїлю Intuition Robotics продемонстрував на виставці Consumer Electronic Show 2019 інтелектуальну систему ElliQ для літніх людей.

Іграшка створена ізраїльськими інженерами для людей похилого віку для вирішення проблем самотності та ізоляції.

Робот складається з трьох модулів: базової док-станції – «голови», що повертається на підставці, і подоби планшета. Всі вони підтримують контакт з користувачем за допомогою камер, мікрофонів, сенсорів руху і динаміків.

Розміри робота дозволяють встановити його на столі, він вміє розпізнавати обличчя власника, запам’ятовує його розклад, підказує, коли треба випити таблетку, нагадає, коли треба погуляти з собакою або коли починається серіал, розповість новини і прогноз погоди.

Робот-компаньйон ElliQ допоможе здійснювати відеодзвінки, обмінюватися повідомленнями і фотографіями з близькими, спілкуватися в соцмережах і спільнотах за інтересами. Підтримує когнітивну здатність господаря, наприклад, граючи з ним в ігри.

Робот-компаньйон може підтримувати бесіду, вдало жартує, допоможе в тренуваннях, вміє читати книжки, а також стежить за здоров’ям власника. Причому реагує не тільки на команду голосом, часом достатньо лише погляду, дотику або жесту і ElliQ виконає команду, сам при цьому вміє досить мило повертати верхню частину – «голову», буцімто прислухається до побажань, імітує рухи, що підкреслює зацікавленість і зосередження уваги пристрою на бесіді.

ElliQ продається поки що тільки на сайті розробників. Вартість 1,5 тисячі доларів.