Робот-охоронець «вчинив суїцид» в басейні

Робот-охоронець «вчинив суїцид» в басейні

Працівники офісного центру у Вашингтоні, прибувши на роботу вранці, були сильно здивовані. У фонтані лежав знерухомлений робот, що виконує функції сек’юріті.

Працюючи в офісному центрі співробітники поспішили зафіксувати подію на камери і тут же виклали знімки в Мережу. Незабаром першу допомогу своєму механічному колезі надали охоронці-люди, пише The Washington Post. Робота витягли з води, обтерли, висушили і відправили в службове приміщення.

На думку фахівців, одна з найбільш вірогідних причин події – програмний збій. Версію про те, що робот-сек’юріті не витримав напруженого графіка роботи і спробував тимчасово вивести себе з ладу, серйозно ніхто не сприймає, хоча було висловлено і таку думку.

Сучасне програмне забезпечення буває настільки складним, що передбачити, як себе поведе пристрій в будь-якій довільний момент часу, практично не представляється можливим. Про це свідчать, наприклад, користувачі форуму IXBT, які обговорюють збої в роботі різних побутових роботів.

Нагадаємо, що слово «робот», як і три основні закони робототехніки, придумав американський письменник-фантаст Айзек Азімов ще в 1942 році.

Якщо вірити літератору, робот не може нашкодити людині або своєю бездіяльністю допустити, щоб людині було завдано шкоди; робот повинен коритися всім наказам людини, крім випадків, коли вони суперечать першому закону; робот повинен піклуватися про свою безпеку в тій мірі, в якій це не суперечить першому або другому законам.

Пізніше Азімов розвинув цю ідею в своїх творах. І прийшов до висновку, що три закони робототехніки – по суті, закони людського спілкування. І якщо їх дотримуватися, неможливо буде відразу визначити – перед вами справний робот або просто добре вихована людина, сказав свого часу сам Азімов.

Залишити коментар