Робот-скелелаз досліджуватиме астероїди

Робот-скелелаз досліджуватиме астероїди
Робот-скелелаз LEMUR IIB

У сучасному світі існує вже велика кількість різноманітних роботів, призначених для широкого кола завдань. Багато роботів використовують для вивчення і дослідження різного роду територій і поверхонь. Дослідники з лабораторії реактивного руху NASA представили робота, здатного підніматися по скелях, горах і інших нерівних поверхнях.

У наші дні вже існують роботи, здатні підніматися вгору по вертикальних стінах. Такі роботи використовуються, наприклад, для огляду вітряків. Але ранні версії подібних роботів могли пересуватися по гладких металевих поверхнях. Новий робот, названий LEMUR IIB, обладнаний абсолютно новою системою, завдяки якій він може залізти на звичайну гору. Таким чином, LEMUR IIB є першим повноцінним роботом-скелелазом, пише сайт Spectrum.ieee.org.

Робот містить чотири захоплювальні пристрої, що оснащені безліччю «пальців» з подушечками, в які вбудовані зубці. Кожен з таких утримуючих елементів містить по 750 зубців. Ці крихітні кігті можуть чіплятися за нерівності грубої поверхні будь-якого виду, поверхні скель і порід, які містяться на інших планетах і космічних тілах. Саме завдяки таким можливостям, LEMUR IIB буде корисний для використання у вивченні астероїдів, що мають вкрай малу гравітацію, або навіть в умовах її відсутності.

При зчепленні з поверхнею, кожен пристрій захоплення може утримати вантаж вагою до 15 кг. Збірка цих пристроїв велася вручну практикантами лабораторії. Мінусом цієї версії робота є наявність лише трьох ступенів свободи його кінцівок. Але за заявою творців, якщо випробування пройдуть успішно, то механізми – зчеплення будуть встановлювати на вдосконалених роботів, які мають більше ступенів свободи. Збільшення рухливості LEMUR IIB збільшить маневреність і можливість пересуватися по ще більш складним поверхням.

Залишити коментар