Категорії
Різне

Робот-всюдихід Leonardo

Більшість роботів досить одноманітні. Сьогодні вони вже ходять на двох ногах, схожі на чотириногих собак або плавають в глибинах океанів. Дослідники з Північно-Східного університету (штат Массачусетс) урізноманітнили сферу робототехніки за допомогою робота Leonardo, який тепер вміє ходити на двох ногах, стрибати і навіть літати на невеликі відстані. Розробники впевнені, що Leonardo під силу подолання будь-яких перешкод, від бар’єрів до досить широких ям – чим не найкращий робот для дослідження далеких планет?

Робот-всюдихід Leonardo
Робот, якому не страшні перешкоди

Висота Leonardo не перевищує 80 сантиметрів, вага – 2,7 кг. При невеликій масі, робот дуже стійкий – це досягнуто шляхом використання вуглецевого волокна. Легкість дозволяє механізму злітати на невелику висоту за допомогою всього лише двох двигунів. На жаль, Leonardo ще не такий маневрений як безпілотники, але це йому і не потрібно. Робот не призначений для польотів – завдяки моторам він легко перестрибує через перешкоди і безпечно приземляється на обидві ноги.

«Ідея полягала не в тому, щоб створити квадрокоптер, а в тому, щоб була машина, яка могла б використовувати свої ноги і двигуни для збільшення дальності стрибків, – пояснила провідний автор проекту Аліреза Рамезані. – Уявіть собі робота, який буквально ніколи не падає, може долати пересічену місцевість, літати і стрибати. В майбутньому ми зможемо використовувати таку машину для проведення досліджень».

Мотори з лопатями потрібні роботу не тільки для довгих стрибків, але і для підтримки рівноваги. Для нас, людей, це здається дуже простим завданням, але для роботів – це ще досить складна і особливо важлива функція. Варто тільки згадати перші варіанти роботів ATLAS від Boston Dynamics – вони спотикалися практично на кожному кроці. На щастя, до 2018 року роботи ATLAS стали настільки спритними, що навіть здатні виконувати акробатичні трюки.

Звичайно, настільки модерновий робот Leonardo сьогодні буде особливо корисним в науці. Наприклад, він зможе досліджувати поверхню інших планет, де повно кратерів та інших нерівностей.

Залишити відповідь