Робот-змія рухається по сходах

Робот-змія рухається по сходах
Робот-змія на сходах

Сьогодні роботизований пес Spot-mini вже без проблем крокує по сходинках або людиноподібні роботи на зразок Atlas від Boston Dynamics вміють перестрибувати через перешкоди. Але, на жаль, їм непідвладні приставні сходи, по яких потрібно підніматися, використовуючи не тільки ноги, але й руки. Поки що для роботів Boston Dynamics це здається складним завданням.

Робот-змія рухається по сходах
Пес Spot-mini
Робот-змія рухається по сходах
Людиноподібні роботи Atlas

Дослідники з Кіотського університету і Університету електрозв’язку в Японії розробили механізм, здатний підніматися по приставних сходах.

Конструкція нового робота досить незвичайна. Інженери відмовилися від конструкції з двома або чотирма кінцівками і створили робота у вигляді змії. Такий робот-змія майже повністю складається з моторів, трубок і шарнірів, що надає йому гнучкості, завдяки якій конструкція повільно скручується навколо кожної сходинки і впевнено піднімається нагору. На відео видно, що новий робот відмінно відтворює рухи справжньої змії.

Вважають, що для робота-змії знайдеться безліч різних застосувань: він здатний повзати по трубах і шукати проблемні місця або виконувати рятувальні операції на кшталт пошуку жертв при землетрусах. У травні 2016 року подібний йому робот Eelume продемонстрував свою ефективність в лагодженні споруд. Пізніше, в лютому 2017 року, він навчився працювати в глибинах відкритого моря.

Робот-змія рухається по сходах
Робот Eelume

Крім гнучкості, у змієподібної конструкції є ще один плюс – невисока вартість. У скільки зараз обходиться розробка одного робота-змії – невідомо, але з урахуванням мінімальної кількості компонентів ця сума значно менша, ніж вартість роботів Boston Dynamics. До слова, старт продажів роботів-собак SpotMini намічений на 2019 рік, але ціна поки що невідома.

Залишити коментар