Робота навчили балансувати на ногах

Робота навчили балансувати на ногах
Баланс - утримання рівноваги, врівноваження.

Розробники написали програмний код для робота, в якому розписаний алгоритм дій для запобігання падіння. Тепер робот може не тільки балансувати, а й відразу знаходити рівновагу, коли його штовхають або є перепони для виконання команди.

Вчені під керівництвом Клаудіо Семіні з Італійського технологічного інституту розробили алгоритм, який дозволяє 90-кілограмовому роботу тримати рівновагу на двох ногах, а також вільно ходити по балці завширшки шість сантиметрів.

Робот розглядається як плоский зворотний маятник, у якого є дві ступені свободи. До того ж у машини є максимальний приріст швидкості і час завалювання, тобто час від вертикального положення до падіння, якщо робот не почне при цьому пручатися.

Дослідники змогли перевірити ефективність свого алгоритму на роботі HyQ. В ході випробувань піддослідний робот зміг утримувати рівновагу на двох ногах як в стані спокою, так і при невеликих поштовхах.

Нагадаємо, технологічний гігант Boston Dynamics випустив своїх знаменитих чотириногих роботів собак Spot Explorer в продаж. Роботи двох моделей Spot Enterprise i Spot Academic вже доступні за попереднім замовленням. Компанії в США тепер отримали можливість придбати робота Spot, вартість якого складає 74,5 тисяч доларів. Робот-собака призначений для комерційного і промислового використання, а замовлення виконуються відповідно до умов Boston Dynamics для корисного використання роботів.